X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

MEDYCYNA: Komu grozi Alzheimer

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2007 09:22
Badanie krwi pozwoli wcześnie wykrywać chorobę Alzheimera

 

Już na sześć lat przed wystąpieniem pierwszych symptomów choroby można stwierdzić, czy taka groźba istnieje, czy nie. Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali test krwi, dzięki któremu jest możliwe przewidzenie wystąpienia choroby Alzheimera w przyszłości lub sprawdzenie, czy obserwowane zaburzenia mentalne są naturalnymi zmianami związanymi ze starzeniem się, czy tą straszną przypadłością. Badali poziom białek, biorących udział w przekazywaniu informacji między komórkami i stwierdzili, że na 120 sprawdzanych protein osiemnaście wykazuje inny poziom u osób chorych i zdrowych. Co więcej, odkryto również, że te różnice pojawiają się już parę lat wcześniej, zanim badane osoby zaczną się niepokojąco zachowywać. Badania, chociaż przeprowadzone rzetelnie na dużej grupie pacjentów, wymagają jednak jeszcze – jak przyznają sami autorzy pracy zamieszczonej na łamach „Nature Medicine” - dalszego uzupełnienia i rozszerzenia, ale już teraz pozwalają na 90-procentową pewność w interpretacji uzyskanych wyników testu.


 Źródło: BBC   

 

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: BBC białko medycyna

Czytaj także

Grzyby antyrakowe odkryte na ciałach gąsienic

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2009 10:53
Brytyjscy naukowcy odkryli, w jaki sposób egzotyczny, dziko rosnący grzyb zwalcza nowotwory.
rozwiń zwiń