X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

MEDYCYNA: Lekarze na czubku świata

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2007 08:31
Niezapomniane wrażenia uczestników specjalistycznej wyprawy


Dane zebrane podczas tej niezwykłej wyprawy będą jeszcze długo opracowywane – prawdopodobnie nawet do końca przyszłego roku - ale już teraz możemy, m.in. na internetowych stronach naukowych BBC, poznać relacje jej uczestników. Dobiegła końca ekspedycja na Mount Everest, podczas której kilkadziesiąt osób, głównie ze środowiska medycznego, było poddawanych różnego rodzaju testom, także wysiłkowym, skrupulatnie badano również to co jedzą i co wydalają. Kilku śmiałków weszło na sam szczyt, także przy okazji przeprowadzając pewne pomiary związane z funkcjonowaniem ich organizmów (patrz STRUMIEŃ DANYCH 11.06 MEDYCYNA: Zdobyli Everest). Jak zdradza jeden z lekarzy, który spędził czas głównie w bazie na wysokości 5300 m, jemu szczególnie dokuczał… brak porannej dawki kofeiny, bo był  w grupie, której członkowie mogli pić wyłącznie czystą wodę, zanim nie przeprowadzili na sobie codziennej serii testów. Zaskakująco przykre było na tych wysokościach wbijanie igieł w żyły, niezbędne do badań krwi. U wielu osób wystąpiły poważne zaburzenia snu i prawie wszyscy schudli, rekordzista nawet o 20 kg. Wszystkie te poświęcenia mają pomóc – i zapewne pomogą – w lepszym zrozumieniu dlaczego różni ludzie w tak różny sposób adaptują się do życia w warunkach o znacznie obniżonej ilości tlenu w powietrzu i w skutecznym, a zwłaszcza szybkim leczeniu śmiertelnie groźnej choroby wysokościowej.

 

Źródło: BBC

Zobacz więcej na temat: BBC medycyna

Czytaj także

“Zdrowie i życie pacjentów na Śląsku zagrożone”

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2009 18:51
"Protestujemy przeciwko takiej polityce zdrowotnej, która ogranicza dostęp do świadczeń, niesie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców" - napisali przedstawiciele samorządu lekarskiego na Śląsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weryfikacja uczciwości lekarzy to nie domena lekarzy ZUS–u

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2009 20:23
Przestępstwo polegające na nabywaniu zwolnienia to jest obszar, który powinien być badany przez tych, którzy zastosują prowokację.
rozwiń zwiń