X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Nauka

KOSMOS: Dwie dobre wiadomości

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2007 10:36
Zaczęła się misja na ISS i drgnęły marsjańskie łaziki
Audio

 

Po pierwsze: przy czystym jak łza, bezchmurnym niebie nad kosmodromem na Florydzie, bez problemów wystartował prom Endeavour. Ku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) mknie siedmioro astronautów, wioząc elementy do rozbudowy stacji, m.in. kratownicę do montowania na zewnątrz baterii słonecznych oraz niezbędne zapasy. Warto wiedzieć, że ISS to wielkie laboratorium badawcze – realizowanych jest tam obecnie ponad 160 programów naukowych i edukacyjnych, a wkład w nie będzie miała również załoga tego promu.
Po drugie: wypogadza się na Marsie. Unieruchomione przez niezwykle silne burze pyłowe dwa łaziki, Spirit i Opportunity, zaczynają „ożywać”. Od 3 tygodni ilość światła docierająca do nich była zbyt mała, by panele słoneczne robotów mogły je przetwarzać w wystarczającym stopniu. Naukowcy w centrum sterowania na Ziemi obawiali się nawet, że energii elektrycznej może nie wystarczyć na odpowiednie ogrzanie aparatury pomiarowej łazików, której groziło zamrożenie. W tej chwili sytuacja się poprawia, baterie zyskały moc, a Spirit poruszył już nawet swoim długim ramieniem i zrobił zdjęcia. Niebezpieczeństwo jednak nie minęło, bo - jak wiadomo - pogoda bywa zmienna. Także na Marsie.


Źródło: PhysOrg

  

  

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapłodnić gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 11:10
Nie wiemy, jak na Ziemi pojawiło się życie. Ale naukowcy wiedzą, jak zasiać je na innych planetach. I nie zawahają się tego zrobić. Czy słusznie?
rozwiń zwiń