X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

ASTRONOMIA: Tajemniczy pierścień

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2007 11:44
Sonda Cassini pomaga rozwiązać zagadki związane z pierścieniem G Saturna

 

Pierścień G Saturna, jeden z najbardziej zewnętrznych jest również jednym z najbardziej tajemniczych. Został późno odkryty, a astronomowie nie do końca wiedzą skąd bierze się w nim materia (skalne okruchy o bardzo zróżnicowanej wielkości i lód) oraz jakim cudem utrzymuje się ona w pierścieniu, skoro jest on tak odległy od planety. Leży ponad 168 tys km od Saturna. Dzięki danym dostarczonym przez sondę Cassini, która miała kilka doskonałych okazji by wykonać szczegółowe  obserwacje i zarejestrowała jasny łuk wewnątrz pierścienia, naukowcy znaleźli związek między tą strukturą a księżycem Saturna o nazwie Mimas, bo to najprawdopodobniej właśnie on dorzuca lód do pierścienia. Trwa jeszcze opracowywanie informacji z kosmosu, ale pierwsze wnioski międzynarodowego zespołu astronomów z NASA, ESA i Włoskiej Agencji Kosmicznej już zostały opublikowane.

 

Źródło: NASA

Czytaj także

KLCW: Odkryj swój Wszechświat

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2009 13:46
14 lutego 2009, godz. 16:05
rozwiń zwiń