X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

GEOLOGIA: Woda dla Darfuru

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2007 08:55
Pod powierzchnią ziemi w cierpiącym suszę Darfurze znajduje sie wielkie jezioro

 

Optymistyczną wiadomość podali naukowcy z Uniwersytetu Bostońskiego. Dotyczy Darfuru – prowincji Sudanu cierpiącej skrajną suszę i nękanej wojną domową m.in. z braku wody. Od 2003 r zginęło tam 200 tysięcy ludzi, a ok. 2 mln musiało opuścić swoje domy. Tymczasem pod ziemią w tym rejonie znajduje się ogromne jezioro o powierzchni szacowanej na 30 750 km kwadratowych, co dorównuje dziesiątemu w światowej klasyfikacji jezioru Erie w USA. Jego ślady odkryto dzięki badaniom radarowym wnętrza i zdjęciom satelitarnym powierzchni Ziemi. Zdaniem geologów istniejące tam zasoby wody pozwolą na wywiercenie w Darfurze 1000 studni, co nie tylko ułatwi ludziom życie, ale może przyczynić się do zlikwidowania zarzewia krwawego konfliktu. Podobne odkrycie w sąsiednim Egipcie umożliwiło nawodnienie 60 tys ha pól uprawnych.

 

 

Źródło: BBC

 

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: BBC Egipt Sudan USA

Czytaj także

Satelita klimatyczny gotowy do startu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2009 13:58
Gosat zmierzy ilość dwutlenku węgla w ziemskiej atmosferze.
rozwiń zwiń