X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Rozbierają rafę

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2007 08:53
Rafa koralowa na oponach nie wyrosła

Nurkowie z amerykańskiej armii, marynarki i straży wybrzeża wspólnymi siłami likwidują sztuczną rafę, a raczej to, co z niej zostało u brzegów Florydy w pobliżu Fort Lauderdale. W latach 70-ych ubiegłego wieku wrzucono tam do morza ok. 2 mln zużytych opon, które miały stać się czymś w rodzaju fundamentów, czy bazy, dla powstającej potem w naturalny sposób rafy koralowej. Niestety łańcuchy spinające je nie wytrzymały nietypowych warunków i obecnie turlające się po dnie, miotane falami kręgi niszczą znajdujące się pod wodą prawdziwe rafy – stąd decyzja o ich wyjęciu z oceanu. Nie jest to jednak operacja ani łatwa, ani prosta, ani szybka i na pewno też nie uda się wyciągnąć wszystkich opon. Zdaniem naukowców sam pomysł tworzenia sztucznych raf na oponach, z którymi nie wiadomo co robić, nie jest zły i sprawdził się już na przykład w Japonii. Tyle tylko, że używa się obecnie do ich kotwiczenia i łączenia lepszych materiałów, jak choćby nylonowych lin, nieosiągalnych przed 40 laty.

Źródło: Nature

 


 

 

 

 

 

Czytaj także

Sztuczne wyspy w Holandii i Słowenii

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2008 11:21
Nowy rok 2008 przynosi zapowiedź zmian... geograficznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczne drzewa usuną CO2

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2009 11:05
Innowacyjna technologia to szansa na spowolnienie zmian klimatycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalifornia walczy z jednorazowymi torbami

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2010 10:20
Amerykański stan Kalifornia chce wyeliminować ze sklepów jednorazowe torby. Foliowe mają być całkowicie zakazane, papierowe - obłożone podatkiem.
rozwiń zwiń