X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

MEDYCYNA: Nieocenione kwasy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2007 21:38
Wzbogacenie diety w kwasy omega-3 może ratować wzrok

Kwasy omega-3 mogą pomóc w zapobieganiu utracie wzroku na skutek retinopatii – donoszą badacze z Bostonu w najnowszym "Nature Medicine". Retinopatia to, najogólniej ujmując, nienormalny wzrost drobnych naczyń krwionośnych w siatkówce oka, prowadzący często do ślepoty. Występuje głównie u wcześniaków i ludzi chorujących na cukrzycę, a dotyka co roku miliony osób. Okazuje się, że zwiększenie ilości polinienasyconych kwasów tłuszczowych EPA i DHA w diecie zaledwie o 2 proc. zmniejsza ryzyko aż o 50 proc. Dzieci, które przedwcześnie przyszły na świat, nie otrzymały przed urodzeniem właściwej dawki tych kwasów, ponieważ są one wchłaniane z organizmu matki w trzecim trymestrze ciąży, a więc trzeba im ten brak uzupełnić. U ludzi dorosłych oczywiście jest to prostsze. Eksperymenty na myszach pokazały, że omega-3 są niezbędne do prawidłowej budowy siatkówki i pozwalają na odrastanie prawidłowych naczyń w  miejsce uszkodzonych. Te dobroczynne kwasy, mające zresztą korzystny wpływ na wiele innych procesów w naszym organizmie, są zawarte przede wszystkim w rybach morskich.

 

Źródło: EurekAlert

Czytaj także

Genialny wynalazek studentki ratuje życie na Haiti

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2010 13:50
Studentka słynnej uczelni MIT (Massachusetts Institute of Technology) skonstruowała pompę, która pomaga w gojeniu rozległych ran ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.
rozwiń zwiń