X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Nauka

ASTRONOMIA: Tytan jak na dłoni

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2007 09:14
Opublikowano najnowsze zdjęcia Tytana - doskonalsze i bardziej szczegółowe niż dotąd
Audio

Dwa i pół roku po lądowaniu próbnika Huygens na Tytanie w specjalnej publikacji pokazano wspaniałe widoki tego obiektu. Są wynikiem żmudnych i skomplikowanych prac naukowców, przetwarzających otrzymane dane oraz oczywiście symulacji komputerowych. Huygens dotarł w styczniu 2005 r na największy księżyc Saturna po 7 latach podróży na pokładzie sondy Cassini, a następnie opuścił się na Tytana przekazując przez 2 godziny i 28 minut mnóstwo informacji. Już wcześniej pokazywano to, co “zobaczył” próbnik, lecz teraz wydobyto więcej. Na udostępnionych zdjęciach widać krajobrazy nieco podobne do ziemskich, na przykład wyraźne koryta rzek. Zdaniem astronomów jest to płynny metan rzeźbiący powierzchnię, ale porównanie do Ziemi nie jest przypadkowe – od lat uważa się, że Tytan ma wiele wspólnych cech z naszą planetą, zwłaszcza z jej wczesnymi stadiami. Atmosfera księżyca jest bardziej pylista, niż wcześniej sądzono i obecnie w specjalnie zbudowanym pomieszczeniu próbuje się odtworzyć jej skład. Misja Cassini-Huygens jest uważana za jeden z największych sukcesów w dziejach poznawania kosmosu.

 

Źródło: ESA

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spójrz na planetę, z którą problemy miał Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 17:15
Końcówka marca i pierwsza połowa kwietnia to najlepszy czas w tym roku do obserwacji Merkurego - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
rozwiń zwiń