X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

ASTRONAUTYKA: Etyka i kosmos

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2007 12:23
NASA musi poszukać odpowiedzi na wiele trudnych pytań

Na wiele niełatwych pytań powinna znaleźć odpowiedź NASA, planując dalekie załogowe wyprawy w kosmos. Za 30 lat ludzie mają polecieć na Marsa, a kiedyś – być może – i dalej, bo inne planety kuszą a ostatnie odkrycia sugerują obecność we Wszechświecie ciał niebieskich podobnych do Ziemi. Lista takich pytań z pogranicza medycyny, psychologii i etyki już istnieje. Na przykład: co zrobić, gdy podczas trwającej parę lat misji któryś z astronautów umrze? Jak radzić sobie w krytycznych sytuacjach, kiedy ktoś zostanie ciężko ranny albo zachoruje, a na pomoc z ziemskiego centrum nie ma co liczyć, choćby z powodu długiego czasu przekazywania informacji z oddali? Jak regulować czas pracy na statku i czy można w jakiś sposób ustalić normy promieniowania, na jakie mogą być narażani ludzie? A co z potrzebami seksualnymi załóg?… Problemów jest wiele i zdaniem ekspertów trzeba się z nimi wcześniej czy później zmierzyć. Oczywiście wszystkich spraw nie da się ująć przepisami, ale nie można udawać, że ich nie ma.

 

Źródło: PhysOrg

Zobacz więcej na temat: astronautyka kosmos NASA

Czytaj także

Co po programie Apollo?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2009 14:28
Lądownik Altair zawiezie na Księżyc nowych śmiałków.
rozwiń zwiń