X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

"Wróć bez HIV"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2008 07:46
Dzisiaj Światowy Dzień Walki z AIDS.

Codziennie dwie osoby w Polsce dowiadują się, że są zakażone HIV.

Na świecie każdego dnia zaraża się tym wirusem 7 tysięcy osób, w tym prawie 10 procent - to dzieci. W obchodzonym dziś Światowym Dniu AIDS odbywają się akcje i kampanie dotyczące profilaktyki HIV-AIDS.

Dyrektor Krajowego Centrum do spraw AIDS doktor Anna Marzec-Bogusławska podkreśliła, że w 80 procentach do zakażenia HIV dochodzi w wyniku ryzykownych zachowań seksualnych. Najczęściej zarażają się osoby w wieku od 18 do 39 lat.

W tym roku  ogólnopolska kampania społeczna "Wróć bez HIV" - jest skierowana do osób podróżujących turystycznie lub służbowo. Stąd hasła ""Wakacje marzeń 2099 złotych. HIV-gratis" Dieta 45 EURO-HIV gratis". W ramach akcji w radiu nadawane są spoty reklamowe, a w prasie i na billboardach - plakaty "Nie daj szansy AIDS. Zrób test na HIV".

Ksiądz Arkadiusz Nowak - od wielu lat opiekujący się osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS podkreślił, że coraz częściej zdarzają się przypadki, że ktoś chce się zarazić lub świadomie zakaża wirusem HIV innych.

Szacuje się, że około 20 tysięcy osób w Polsce nie wie, że jest zakażonych HIV. Od 1985 roku wykryto tego wirusa u prawie 12 tysięcy Polaków. 2130 osób zachorowało na AIDS, a 940 zmarło.

Czytaj także

Szczepionka na HIV

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009 15:12
Nowa, eksperymentalna szczepionka zmniejsza liczbę zarażeń wirusem HIV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afrykańska szczepionka

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2009 15:01
Nowa, najbardziej skuteczna szczepionka na HIV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wątpliwie przełomowa

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 10:13
Nowa szczepionka na AIDS może nie być tak skuteczna, jak sądzono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarażeni wirusem HIV mogą podróżować po Chinach

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 06:42
Chińskie władze zniosły obowiązujący przez ponad dwie dekady zakaz podróży do Chin dla osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Pekin ogłosił swą decyzję na kilka dni przez rozpoczęciem EXPO w Szanghaju, które mają odwiedzić miliony obcokrajowców.
rozwiń zwiń