X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Za głośno w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2008 14:57
20 procent dzieci ze szkół podstawowych ma zaburzenia słuchu a 30 procent ma tzw. szumy uszne. Większe zaburzenia mają dzieci ze starszych klas. Powodem jest hałas w szkołach ponad dopuszczalne normy.

Profesor Henryk Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu podkreślił, że ostatnie badania dowodzą, iż hałas szkolny jest szkodliwy. Zmienia się przyczyna uszkodzenia słuchu: u dzieci młodszych uszkodzenia są spowodowane nawracającymi infekcjami, u szóstoklasistów - uszkodzeniami centralnymi czyli hałasem.

Profesor Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej poinformował, że w kilku szkołach w kraju hałas jest monitorowany. Z pomiarów wynika, że dopuszczalne normy hałasu w szkołach są przekraczane. Profesor dodał, że dzieci zmęczone hałasem podczas przerwy nie są w stanie skupić się na lekcji. Codzienne zaś przebywanie w takim hałasie uszkadza słuch.

Specjaliści twierdzą, że z hałasem szkolnym można walczyć na różne sposoby. Jednym z nich jest odpowiednie wygłuszanie korytarzy szkolnych.

Zobacz więcej na temat: dzieci medycyna

Czytaj także

Uwaga! Leki przeciwbólowe mogą uszkodzić słuch

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 11:28
Jak podaje American Journal of Medicine, nadużywanie leków przeciwbólowych prowadzi, zwłaszcza u młodszych mężczyzn, do utraty słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cicho sza!

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2009 06:03
Zmęczenie i kłopoty z koncentracją mogą być reakcją organizmu na codzienny hałas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hałasu nie widać a szkodzi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 09:39
Rośnie nam pokolenie głuchych, którzy słuchają głośnej muzyki poprzez słuchawki.
rozwiń zwiń