X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Iran wyśle astronautę

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2009 14:24
Podobno już w 2021 roku.

Szef Agencji Aerokosmicznej Iranu Reza Tagipur zapowiedział, że irańscy naukowcy opracowali plan wysłania astronauty w kosmos w 2021 roku. Poinformowała o tym telewizja w Teheranie.

"Opracowaliśmy dokładny plan działań różnych instytutów badawczych i akademickich po to, by zrealizować projekt wysłania irańskiego astronauty w kosmos w 2021 roku" - oświadczył Reza Tagipur. Zaznaczył również, że "Agencja Aerokosmiczna przeprowadziła już wszystkie wstępne obliczenia jeśli idzie o koszty i wykonalność tego projektu". I okazało się, że Iran jest w stanie to zrobić.
 
W kilku ostatnich latach Iran znacznie zintensyfikował swoje badania kosmiczne. W minionym tygodniu Teheran poinformował o pomyślnym wyniesieniu na orbitę swojego pierwszego satelity – w dodatku własnej produkcji. Podano także, że Iran pracuje obecnie nad zbudowaniem jeszcze czterech podobnych urządzeń.
"Chiny zdołały wysłać w kosmos astronautę w wyniku realizacji 15- letniego programu. My idziemy tą samą drogą, jednak zamierzamy osiągnąć taki sam cel w krótszym okresie czasu" - podkreślił szef irańskiej Agencji. Życzymy powodzenia.

(fw)

Czytaj także

W poszukiwaniu życia w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2008 19:42
ATA to najnowsze narzędzie astronomów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Materiał prebiotyczny w kosmosie?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2009 13:06
Czy w przestrzeni międzygwiezdnej unoszą się aminokwasy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Start koreańskiej rakiety przełożony

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2009 11:06
Kłopoty techniczne wstrzymały start rakiety kosmicznej KSLV-1.
rozwiń zwiń