X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Nie będzie kakao? Połowa gatunków drzew Amazonii może wyginąć

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 20:00
Połowa gatunków drzew w lasach Amazonii może być zagrożona wyginięciem. Do takiego wniosku doszła grupa naukowców, która publikuje swoją analizę w piśmie „Postępy Naukowe” („Science Advances”).
Audio
  • Połowa gatunków drzew w Amazonii zagrożona - IAR, Rafał Motriuk
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjneFoto: CIAT/flickr/CC

Cenne amazońskie lasy są wycinane od dziesięcioleci; do tej pory nie było jednak dobrych danych o poszczególnych gatunkach drzew.

Według nowej analizy nawet 57 procent z nich może być uznanych za zagrożone. Są wśród nich orzesznica brazylijska dająca cenne orzechy, czy kakaowce, bez których nie byłoby czekolady.

W lasach Amazonii, znanych ze swej różnorodności biologicznej jest około piętnastu tysięcy gatunków drzew. Autorzy badań przypominają optymistycznie, że ponad połowa Niziny Amazonki to tereny chronione lub dziewicze.

(IAR)

Czytaj także

Gwałtownie kurczą się lodowce we włoskich Alpach. "Zanikający świadkowie globalnego ocieplenia"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 13:25
Zdaniem badaczy z Uniwersytetu Mediolańskiego w ciągu pół wieku powierzchnia lodowców we włoskich Alpach zmalała o jedną trzecią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ pesymistycznie w sprawie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 11:11
Świat na razie przegrywa walkę o ochronę klimatu, ale zwycięstwo ciągle jest w zasięgu ręki. Tak wynika z opublikowanego właśnie raportu ONZ dotyczącego ograniczania emisji gazów cieplarnianych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Październik był rekordowo ciepły

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 22:22
Rekordowo ciepły październik, rekordowo ciepłe 10 miesięcy tego roku. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) podała nowe dane dotyczące globalnych temperatur.
rozwiń zwiń