X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Długotrwała depresja niszczy mózg

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 22:22
Do takich wniosków doszli australijscy naukowcy, którzy przebadali ponad dziewięć tysięcy ludzi.
Audio
  • Długotrwała depresja niszczy mózg - IAR / Rafał Motriuk
Glow ImagesEast News
Glow Images/East NewsFoto: Trójka

Większość z nich była zdrowa, prawie dwa tysiące cierpiały jednak na ciężką depresję. Wielu z nich miało depresję nawracającą. Okazało się, że chorzy mieli wyraźnie mniejszy hipokamp - część mózgu odpowiadającą za zapamiętywanie i emocje. Dlatego ważne jest leczenie i to do pełnego wyzdrowienia, podkreślał w australijskim radiu ABC autor badań profesor Ian Hickie z Uniwersytetu w Sydney. - Bez takiego leczenia jest duże prawdopodobieństwo, że choroba będzie miała szkodliwy wpływ na funkcjonowanie mózgu.

Zdaniem ekspertów depresja jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Lekarz przypominają, że choroba ta, nieleczona, może prowadzić do prób samobójczych.

Obecnie na depresję cierpi około 350 milionów ludzi na świecie. Wyniki australijskich badań publikuje pismo „Psychiatria Molekularna” („Molecular Psychiatry”).

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie dajcie się depresji. Nasze serca nie lubią być smutne

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 14:03
Częściej na depresję, zwłaszcza nawracającą, cierpią kobiety. Ta choroba jednak nie wybiera, nikt nie jest wyłączony z ryzyka. Może dotknąć wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja: problem z emocjami i z pamięcią

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 11:15
- Często jej nie rozpoznajemy, bo osoby z depresją potrafią funkcjonować dosyć poprawnie - mówiła Aleksandra Kołodziej, badaczka ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłe wspomnienia zwalczą depresję

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 23:00
Pozytywne myślenie i przypominanie sobie miłych chwil może pokonać nadmierny stres. Tę starą hipotezę potwierdzają amerykańsko-japońskie badania opublikowane w prestiżowym tygodniku "Nature".
rozwiń zwiń