X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nauka

Archeologiczne zmagania pod Waterloo

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 11:11
200 lat po bitwie, pod Waterloo niedaleko Brukseli zjechali archeolodzy. Przeprowadzą wykopaliska w poszukiwaniu broni i grobów poległych żołnierzy.
Napoleon na polach pod Waterloo
Napoleon na polach pod WaterlooFoto: CC/Flickr/Lionel Royer

W 1815 roku stoczona została tam jedna z najważniejszych i decydujących bitew w dziejach świata, która wpłynęła na nowy układ sił w Europie.

Teren pod Waterloo, gdzie klęska Napoleona zakończyła pewien rozdział w historii, jest ogromy. To prawie 22 boiska piłkarskie. Po dwustu latach, międzynarodowa ekipa archeologów chce znaleźć zbiorowe mogiły żołnierzy i dowiedzieć się więcej o przebiegu bitwy

- Właśnie tutaj, na tym polu, toczyły się najcięższe walki i bitwa miała najbardziej zacięty i krwawy przebieg. Zajmowało się nią już kilka pokoleń historyków, ale wciąż wiele pozostaje do odkrycia. Ta praca jest niesłychanie ekscytująca - powiedział flamandzkiej telewizji VRT Tony Pollard, jeden z archeologów.

Wykopaliska międzynarodowego zespołu złożonego z Brytyjczyków, Belgów, Francuzów i Niemców, potrwają 5 lat.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W centrum Paryża odkryto nieznany cmentarz

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 23:55
W Paryżu, niemal w centrum miasta natrafiono na cmentarz. Według wstępnych ocen archeologów może on mieć nawet kilkaset lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Hiszpanii odkryto rysunki naskalne sprzed 20 tysięcy lat

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 16:04
Katalońscy speleolodzy [osoby zajmujące się badaniem jaskiń] dokonali niezwykłego odkrycia - w jaskini Aurea Nota w Kantabrii, na północy Hiszpanii, natrafili na rysunki naskalne pochodzące sprzed co najmniej 20 tysięcy lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśniczy znalazł tysiące srebrnych monet

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 19:00
Dwa gliniane garnki wypełnione ponad 6 tys. srebrnych monet, wstępnie datowanych na XVI i XVII wiek, znalazł leśniczy z Nadleśnictwa Krzystkowice w Lubuskiem.
rozwiń zwiń