X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia

Papież: wyciągnijmy wnioski z pandemii

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 13:36
Ojciec Święty wezwał do nadania nowego impulsu drodze ekumenicznej. Apelował: „przełammy uprzedzenia, przezwyciężmy rywalizację”, podkreślając przy tym, że bardziej zdecydowane budowanie pełnej jedności chrześcijan mogłoby być jednym z pozytywnych owoców kryzysu wywołanego pandemią.

- Jeśli będziemy posłuszni miłości, Duch Święty, który jest stwórczą miłością Boga i wprowadza harmonię w różnorodność, otworzy nam drogę do odnowionego braterstwa” – mówił Franciszek, przyjmując na specjalnej audiencji delegację Ekumenicznego Patriarchatu Konstantynopola. Zgodnie z tradycją prawosławna delegacja przyjeżdża corocznie do Rzymu na uroczystość świętych Piotra i Pawła, a przedstawiciele Watykanu jadą z rewizytą do Stambułu na uroczystość św. Andrzeja, patrona Kościoła prawosławnego. W tym roku na czele prawosławnej delegacji stał metropolita Chalcedonu Emanuel, ponieważ patriarcha Bartłomiej I nie mógł przybyć do Rzymu.

Franciszek podkreślił, że ta wymiana delegacji między Kociołem Rzymu i Konstantynopola jest znakiem rzeczywistej komunii, która nas łączy, nawet jeśli nie jest jeszcze pełna. Wskazał, że w tym roku obchodziliśmy uroczystość świętych Piotra i Pawła w czasie, gdy świat wciąż walczy o wyjście z dramatycznego kryzysu spowodowanego pandemią.

- Poważniejsza od tego kryzysu jest jedynie możliwość zmarnowania go bez wyciągnięcia wniosków z lekcji, którą nam daje. Jest to lekcja pokory, która uczy nas niemożności życia w zdrowiu w chorym świecie i kontynuowania tego, co było wcześniej, bez uświadomienia sobie, co było nie tak – mówił Papież Franciszek. – Nawet teraz wielkie pragnienie powrotu do normalności może zamaskować bezsensowne oczekiwanie ponownego oparcia się na fałszywych pewnikach, na zwyczajach i projektach, których celem jest wyłącznie zysk i realizacja własnych interesów, bez konkretnego odpowiedzenia na planetarne niesprawiedliwości, krzyk ubogich i nadszarpnięte zdrowie naszej planety - dodał papież.

Zobacz więcej na temat: wiara