X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia

Zgromadzenie Ogólne ŚRK przełożone na 2022 rok

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 06:01
Dla bezpieczeństwa członków mających wziąć udział w 11. Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Rady Kościołów (ŚRK), Komitet Wykonawczy ŚRK podjął decyzję o przełożeniu terminu Zgromadzenia na rok 2022. Dotychczasowe miejsce spotkania najważniejszego gremium ŚRK pozostaje bez zmian i będzie to Karlsruhe w południowych Niemczech. Powodem decyzji jest trwająca wciąż pandemia Covid-19 i trudne do przewidzenia konsekwencje jej trwania w różnych częściach świata.

Pierwotnie Zgromadzenie Ogólne ŚRK miało się odbyć we wrześniu 2021 roku, jednak pandemia koronawirusa uniemożliwia „nieograniczony udział” w tym ekumenicznym wydarzeniu – podkreśliły władze wykonawcze ŚRK. Stąd też Zgromadzenie odbędzie się w drugiej połowie 2022 roku, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie.

Gospodarze spotkania – czyli Ewangelicki Kościół Niemiec, Ewangelicki Kościół Krajowy w Badenii, Wspólnota Robocza Kościołów Chrześcijańskich w Niemczech, a także inne Kościoły w Niemczech, Francji i Szwajcarii – ponowili zaproszenie do Karlsruhe, które znajduje się nieopodal granicy trzech krajów.

Do udziału w Zgromadzeniu ŚRK zostały również zaproszone cztery Kościołów z Polski, należące do ŚRK – Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Starokatolicki Mariawitów i Kościół Polskokatolicki. Dotychczas jedynie Kościół prawosławny mianował swoich delegatów.


Zobacz więcej na temat: wiara