X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia

Życzenia papieża Franciszka dla nowego metropolity

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 06:01
W Wenecji odbyła się uroczystość intronizacji nowego prawosławnego metropolity Włoch i egzarchy Europy Południowej. W specjalnym przesłaniu Papież Franciszek życzył nowemu metropolicie, by komunia, która już łączy katolików i prawosławnych stała się jeszcze bardziej pełna i widoczna w czasie pandemii.

Nowy metropolita Polycarpos Stavropoulos jest następcą zmarłego w październiku ub.r. metropolity Zervosa Gennadiosa. Został wybrany 14 stycznia przez Święty Synod Kościoła Prawosławnego we Włoszech, który podlega jurysdykcji ekumenicznego patriarchy Konstantynopola. Podkreśla się, że jest on charyzmatyczną postacią w świecie prawosławia, bliską patriarsze Bartłomiejowi i otwartą na dialog ekumeniczny.

- Ufam, że wspólnie, katolicy i prawosławni, możemy wielkodusznie zaangażować się w służbę najsłabszym, szczególnie w dobie pandemii, przekształcając z Bożą pomocą komunię, która już nas łączy, w pełną widzialną jedność – napisał Papież Franciszek w przesłaniu, które zostało odczytane, w czasie liturgii inaugurującej posługę nowego metropolity, przez sekretarza Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Z kolei kard. Kurt Koch, który odpowiada w Watykanie za relacje ekumeniczne wskazał na znaczenie współpracy „w głoszeniu Słowa Bożego, edukacji nowych pokoleń i służby najbardziej potrzebującym”, aby, jak zaznaczył, „pragnienie pełnej komunii między obu Kościołami mogło się w pełni zrealizować”.

Zobacz więcej na temat: wiara