X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Obradowała Komisja ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej 1 grudnia w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. Rozmawiano m.in. o kontaktach z Polskim Forum Chrześcijańskim, Ekumenicznej Pielgrzymce dla Sprawiedliwości Klimatycznej, a także przyszłorocznych wydarzeniach ekumenicznych – Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Rady Kościołów w Karlsruhe czy poprzedzającym je spotkaniu europejskich delegatów w Warszawie. Zaproszono też Kościoły PRE do włączenia się w proces synodalny w Kościele Rzymskokatolickim.Spotkanie zorganizowano w Centrum Charytatywno-Edukacyjnym Caritas Polska, w Warszawie.
  • W Warszawie zainaugurowano kolejną edycje ekumenicznego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom W parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie zainaugurowano 26 listopada Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To już 28. odsłona kampanii służącej pozyskaniu środków na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku najmłodszych, a także na bezpłatne posiłki, stypendia oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Od 22 lat akcje prowadzą charytatywne organizacje 4 kościołów: Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonia Polska), Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego.
  • Królowa Elżbieta II: Ewangelia Chrystusa i jej nauczanie są niezmienne "Nikt z nas nie może spowolnić upływu czasu; ale choć często patrzymy na wszystko, co zmieniło się na przestrzeni lat, wiele pozostaje niezmienione, w tym Ewangelia Chrystusa i jej nauczanie" - zwróciła uwagę królowa Elżbieta II w przemówieniu do Synodu Generalnego Kościoła Anglii.Królowa podkreśliła także, że Ewangelia może być źródłem nadziei i jedności nawet w trudnych czasach.
  • Spotkanie na temat ruchu mesjanistycznego wśród Żydów. Akademia Ekumeniczna w Katowicach zaprasza na spotkanie „Co znaczy być Żydem wierzącym w Jezusa?”. O ruchu mesjanistycznym wśród Żydów będzie mówił Adam Dylus, koordynator krajowy inicjatywy „Toward Jerusalem Council II” (W kierunku Soboru jerozolimskiego II).
  • Przedstawiciele Diakonii Polskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przekazali dary rzeczowe dla szpitala w Hajnówce. 9 listopada przedstawiciele Diakonii Polskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przekazali dary rzeczowe dla szpitala w Hajnówce. Do placówki tej trafiają m.in. uchodźcy i migranci, wymagający hospitalizacji po długiej tułaczce w przygranicznych lasach.
  • Rodzicielska sobota: w prawosławiu czas wspominania zmarłych Wierni Kościoła prawosławnego w Polsce odwiedzali 6 listopada cmentarze, w cerkwiach odprawiane były liturgie i modlitwy za zmarłych. Tego dnia przypadła w tym roku tzw. rodzicielska sobota – tradycyjny w prawosławiu czas wspominania tych co odeszli.
Section07
Posłuchaj
05'21 Pięć minut nad Biblią 4 grudnia godz. 07:42
04'13 Pięć minut nad Biblią 27 listopada godz. 07:41
05'28 Pięć minut nad Biblią 20 listopada godz. 07:42
04'43 Pięć minut nad Biblią 13 listopada godz. 07:41
04'32 Pięć minut nad Biblią 6 listopada godz. 07:42
03'00 Pięć minut nad Biblią 30 października godz. 07:41
04'46 Pięć minut nad Biblią 23 października godz. 07:42
05'09 Pięć minut nad Biblią 16 października godz. 07:40
Section14
Audycje
Section15