X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czarek Czaruje podczas "Ferii z gwiazdami". WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 15:11
Do zakończenia ferii zostało 5 dni! Co zrobić, aby w wolnym czasie zapomnieć o nudzie? Wystarczy włączyć cyfrowe Polskie Radio Dzieciom od godziny 7.00. by w audycjach specjalnie przygotowanych z myślą o dzieciach, usłyszeć wartościowe bajki i słuchowiska, a także dziecięce hity muzyczne. Do 15 stycznia potrwa zabawa "Ferie z gwiazdami". Co cyfrowa stacja przygotowała na dziś? 
Czarek Czaruje podczas Ferie z gwiazdami z Polskim Radiem Dzieciom. 13 stycznia 2021.
Czarek Czaruje podczas "Ferie z gwiazdami z Polskim Radiem Dzieciom". 13 stycznia 2021.Foto: PR

Trwają "Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" czyli codzienne spotkania z młodymi artystami, którzy umilają czas dzieciom, opowiadając o swojej karierze i życiu codziennym. W wywiadach usłyszeć można także ich ulubione bajki i szybkie odpowiedzi w zabawie "pink-pong".  

Na "Ferie z gwiazdami" zapraszają m.in. Ala Tracz, Natalia Sisik, Magda Bereda, 4Dreamers, Czarek Czaruje, AniKa Dąbrowska i Siostry Szlachta.

Dziś króluje Czarek Czaruje. Zobacz czym zaskoczył młodych prowadzących.

Zapraszamy do śledzenia stron polskieradio.pl, polskieradiodzieciom.pl i ferie.polskieradio.pl oraz mediów społecznościowych Polskiego Radia Dzieciom, na których prezentujemy filmiki ze spotkań z gwiazdami. Z publikowanych wywiadów można się dowiedzieć co lubią, jakie mają zainteresowania i jak spędzają tegoroczne ferie. Na premierowe video wywiady zapraszamy codziennie o 8.00, 10.00 i 15.00.

Zobacz zabawę w "szybkie strzały"

"Ferie z gwiazdami" to zabawa pełna niespodzianek w której artyści naprowadzają na trop swojej ulubionej bajki. Odgadnięcie tytułu to zadanie słuchaczy. Dla zwycięzców przewidziano specjalne nagrody!

Jaką bajkę opowiedział Czarek?

Podpowiedzi do bajek opowiadanych przez gwiazdy można usłyszeć codziennie w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom między godziną 15.00 a 16.00.


Słuchajcie PRD od samego rana i bawcie się razem z nami! 

W czwartek (14.01.) spotkanie z kolejną gwiazdą. Już od 8.00. zapraszają Siostry Szlachta.

 

Ferie 1200x660_3.jpg
Nowy serwis specjalny Polskiego Radia

Dla wszystkich, którzy lubią się bawić na sportowo, stacja przygotowała "Poranną gimnastykę". Przez dwa tygodnie ferii w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 7:30 będziemy się gimnastykować i rozgrzewać nasze ciało. Trening prowadzony będzie przez radiowego trenera Zbyszka Kozłowskiego wraz z towarzyszącym mu sportowcem Piotrem Safrończykiem z Klubu Sportowego Mako, który udzieli słuchaczom wszelkich wskazówek podczas ćwiczeń. Pan Piotr fascynuje się szeroko pojętą kulturą fizyczną więc spotkania z nim będą nie lada wyzwaniem dla dzieci ćwiczących w zaciszu swoich domów. 

 

Ala i Ola Tracz_1200 gal.jpg
Ala i Ola Tracz na start "Ferii z gwiazdami"

Zagraj z nami w planszówki 

Wszyscy fani gier planszowych znajdą w te ferie ciekawe audycje przygotowane specjalnie dla nich. Jeszcze więcej gier, zabaw i pomysłów na spędzanie ferii w domu w rodzinnym gronie w rozszerzonej wersji audycji "zGRAjmy się". Już nie tylko w środy o 15:30, ale na czas ferii od poniedziałku do piątku "zGRAjmy się" w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 15:15.
Zaprasza Patryk Bartoszewski.  

bereda 1200.jpg
Zobacz wywiady z Magdą Beredą. WIDEO

Od poniedziałku do piątku w "Porankach" (7.00 – 10.00) i "Popołudnikach" (15.00-17.00) stacja przygotowała przegląd wydarzeń, warsztatów i propozycji wszelkich aktywności przygotowanych dla dzieci na czas ferii w poszczególnych województwach.
Jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi aktywnościami oraz jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci? O tym usłyszeć będzie można w audycji "Strefa rodzica". 

4 Dreams 2_1200.jpg
Zobacz wywiady z 4Dreamers. WIDEO

Uwielbiani przez dzieci bohaterowie Polskiego Radia Dzieciom pojawią się w czasie ferii w Programie I Polskiego Radia. Tuż po 11:00 w "Czterech Porach Roku“ będzie można zgadywać razem z Filipem i Leopoldem, Misiem Michasiem, Smokiem Adasiem, Kulfonem i Moniką, Myszką Felą i Magistrem Sprężynką o jakim zwierzaku będą opowiadać.

Bohaterowie i prowadzący znani z naszej anteny opanowują również przez 2 tygodnie antenę Trójki. Codziennie od 12:00 do 14:00 będą współprowadzącymi audycję. Posłuchać będzie można Filipa i Leopolda, Pascala Kaczorowskiego, Leszka i Misia Michasia, Myszkę Felę, Kulfona i Monikę i wielu innych. Będą rozmowy z dziećmi, zabawy, nagrody, będzie można wysłuchać słuchowisk Polskiego Radia Dzieciom. ("Przygoda Wielka Rysia Pędzelka" i "Przygoda Niepyłki i Apolinki"). 

Baw się z nami! Ferie z Polskim Radiem Dzieciom od 4 do 17 stycznia 2020. Nie może Was zabraknąć!

-->> Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

 

Zobacz także

Czytaj także

Podcast "Dziadek do orzechów". Premiera słuchowiska pełnego magicznych dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 09:00
25 grudnia miała swoją premierę pierwsza część słuchowiska "Dziadek do orzechów". Historia drewnianego dziadka do orzechów, który walczył z Mysim Królem, należy do tych opowieści, które od lat potrafią zawładnąć dziecięcą wyobraźnią. Do motywów tej historii sięgali też liczni dorośli twórcy, kompozytorzy czy reżyserzy filmowi i teatralni. Od 25 grudnia tę ponadczasową baśń na motywach opowieści E.T.A  Hoffmana, można słuchać w formie słuchowiska w jednym z popularnych podcastów Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie zimowe z Polskim Radiem. Propozycje dla dzieci i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 20:00
Ferie zimowe 2021 są inne niż wszystkie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Polskie Radio, uwzględniając oczekiwania swoich słuchaczy, przygotowało na czas przerwy od nauki bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimowe rozmowy z gwiazdami". Ala i Ola Tracz. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 23:00
Tej zimy zaprosiliśmy naszych młodych słuchaczy na spotkania z gwiazdami, ulubieńcami dzieci. Na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom oglądać można wywiady z artystami tj.  Ala i Ola Tracz, Michał Kaczmarek, Magda Bereda, AniKa Dąbrowska, Carla Fernandes, 4 Dreamers, Natalia Sisik, Czarek Czaruje, Siostry Szlachta i Kinga Sawczuk. Cykl 10 spotkań rozpoczynamy w towarzystwie wokalistek Ali i Oli Tracz. Jak siostry przygotowują się do swoich występów na scenie? Jakie są ich pozamuzyczne pasje i jakie są ich największe osiągnięcia? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz wywiady z Magdą Beredą. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 08:00
Wywiady, bajki opowiadane dzieciom i szybkie pytania i odpowiedzi to aktywności jakie Polskie Radio Dzieciom zaplanowało dla najmłodszych słuchaczy na czas ferii zimowych. Jak gwiazdy spędzają ten wyjątkowy czas? Każdego dnia na antenie tej cyfrowej stacji oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych będzie królowała inna gwiazda. 6 stycznia, do wspólnie spędzonego dnia, zaprosiła Magda Bereda. W poniedziałek 11 stycznia od godz. 8.00, zapraszamy na spotkanie z 4 Dreams.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz wywiady z Natalią Sisik. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 09:59
Trwają "Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" czyli codzienne spotkania z młodymi artystami, ulubieńcami najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia. Magda Bereda, Michał Kaczmarek, Ala i Ola Tracz, to tylko 4 z 10 artystów, którzy umilają czas dzieciom opowiadając ulubione bajki. Zadaniem słuchaczy jest odgadnięcie jej tytułu. Dziś do wspólnej zabawy zaprasza Natalia Sisik.
rozwiń zwiń