X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Sztuka w czasie zmiany. Tworzenie w czasie kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 06:00
Kwarantanna, jaką teraz w Polsce odbywamy, to nie tylko czas wolny. To także, a może przede wszystkim nauka. W "Kulturalnej Strefie" zastanawialiśmy się jak połączyć sztukę z edukacją. Jak wykorzystać kreatywnie i mądrze czas "przestoju"?
Audio
  • Na naszych oczach odbywa się wirtualna rewolucja (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_22.03.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wiele inicjatyw artystycznych już teraz przenosi się w przestrzeń wirtualną. - To niesamowicie przełomowa sytuacja, bo właściwie na naszych oczach odbywa się rewolucja - uważa Małgorzata Minchberg, animatorka kultury, twórczyni projektów edukacyjnych, laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w 2019 roku za projekt "Kreatywny nauczyciel – kreatywny uczeń" i autorka projektu "Połączenie sztuką". - Mamy nowo wypracowane narzędzia, które pewnie będą nam służyły wiele lat. Ale chodzi też bardziej o przeformułowanie sposobu naszej nauki. Zobaczymy niedługo, że uczenie w szkole to zaledwie procent naszej wiedzy - przekonuje edukatorka. Zdaniem gościa  "Kulturalnej strefy" , zaczniemy sobie zadawać pytania: po co się uczę, dlaczego się uczę i jak robię to efektywnie. 

A w jaki sposób w tym "wolnym" czasie z dzieckiem w domu, możemy rozwijać się w kierunku sztuki i twórczości - Trzeba się trochę ponudzić, tylko wtedy przejdziemy do wymyślania. Bo żeby zacząć wymyślać i tworzyć, musimy poczuć, że tego chcemy. A jeśli nie poczuję wolności w czasie nudy, nie uświadomię sobie, że z tym czasem mogę zrobić wszystko, co chcę, w twórczości się nie otworzę i nie zacznę zadawać pytań pomagających w tworzeniu - przekonuje edukatorka.

102 propozycje na czas wolny w 4 ścianach
Martyna Chuderska_Polskie Radio Dzieciom_1200.JPG
Kiedy przychodzi taki moment dla dzieci i rodziców, że szkoły i przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji specjalnie dla dzieci.

Jaka więc może być recepta na sztukę w domowym zaciszu? Nie upierajmy się, że musimy nadrabiać zaległości, obejrzeć  nie wiadomo ile. Pozwólmy sobie na nudę i na twórczość - radzi gość Polskiego Radia Dzieciom. Najmłodszym zaś zostawmy wolność i swobodę w nauce: nie komplikujmy sytuacji, tylko ją upraszczajmy - podpowiada rodzicom Małgorzata Minchberg.
Więcej w załączonym zapisie audycji.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 22.03.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

 "Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Zmysłowisko "Halo, Kosmos!". W słuchawkach dźwięki wszechświata

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 14:18
Jazgolot, superinteligentny statek kosmiczny, niewidoma dżdżownica Dżdżo i mała, niepasująca nigdzie Stworka, szukająca swojego miejsca we wszechświecie. To przepis na historię jaka w teatrze często się nie zdarza. Sztuka "Halo Kosmos!" którą 1 i 2 marca można było zobaczyć w Mazowieckim Instytucie Kulturalnym, przyjechała do Warszawy z poznańskiego Teatru Animacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przecinek i Kropka" oczami jury konkursu

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 15:11
"O dziewczynce, która chciała ocalić książki" Klausa Hagerupa, "Pan Stanisław odlatuje" Justyny Bednarek, czy "Pracownia Aurory"  Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, to tylko niektóre z tytułów , które znalazły się na krótkiej liście uznanego konkursu. W audycji "Kulturalna strefa" rozmowa o książkach nominowanych do tegorocznego Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2020.
rozwiń zwiń