X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Korczak 2019 - Teatralna Republika Marzeń

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 11:00
“Minutka” stołecznego Teatru Baj, “Stowarzyszenie Umarłych Poetów” grane w warszawskim Och – Teatrze to tylko część spektakli, które będzie można zobaczyć w ramach kolejnej, 23. edycji “Korczaka” - Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży.
Audio
  • Korczak 2019 - Teatralna Republika Marzeń (Kulturalna Strefa/Polskie Radio Dzieciom)_17.11.2019.
Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak - plakat festiwalu
Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" - plakat festiwaluFoto: mat. pras.

Warszawski festiwal to wielkie święto małego człowieka. W tym roku organizowany jest pod hasłem "Republika Marzeń". O tym, że - wzorem swojego patrona - organizatorzy traktują dzieci bardzo poważnie świadczyć może fakt, że spektakle ocenia także młodzieżowe jury. - Dzieci i młodzież są rzeczywiście dla nas najważniejsi - tłumaczył Martynie Chuderskiej, autorce audycji "Kulturoteka" Wojciech Faruga, dyrektor artystyczny festiwalu. - Staramy się, żeby każdy spektakl kończył się spotkaniem artystów i widzów, a po części przedstawień prowadzimy też warsztaty - forma interakcji między aktorami a dziećmi jest już jakby stałą praktyką." 

Aby uhonorować postać Stefanii Wilczyńskiej (Wilczńska była bliska współpracownicą Janusza Korczaka, wychowawczynią i pedagogiem w Domu dla Sierot) w tym roku w ramach festiwalu przyznano także nagrodę jej imienia. Korczak jest postacią dobrze znaną zawsze, kobiety często były pomijane. Organizatorzy festiwalu w kolejnych edycjach chcą więc zwrócić uwagę widzów na kobiece postaci polskiej pedagogiki teatralnej. 
W tym roku w ramach festiwalu proponowana jest retrospektywa spektakli jakie powstały w ramach ostatnich trzech edycji i to w ramach współpracy artystów i młodych uczestników projektu. Trzy z nich będzie można zobaczyć jeszcze w tym tygodniu na scenie Instytutu Teatralnego, a jeden - poświęcony Stefanii Wilczyńskiej - w Muzeum Warszawskiej Pragi. 
W czwartek, w Teatrze Studio spektakl "Tiny Twine" fenomenalnej niemieckiej grupy teatralnej, przeznaczony dla widzów od 3 do 10 roku życia, w którym nicią porozumienia między widzami a aktorami - jest muzyka.W przyszłym roku festiwal ma mieć inną formę. Organizatorzy wrócą do nazwy z pierwszych edycji - "Korczak Dzisiaj". 

Twórcy festiwalu - Halina Machulska i Maciej Wojtyszko, zafascynowani myślą Janusza Korczaka w 1994 roku stworzyli przestrzeń teatralną do spotkań artystycznych z młodymi ludźmi. od tej pory, nawiązując do idei autora "Króla Maciusia Pierwszego", "Korczak" ma na celu wychowywać i pobudzać wyobraźnię Młodego Widza. 
Warszawski festiwal zakończy się 24 listopada.
Posłuchaj załączonej rozmowy.

Więcej informacji na stronie festiwalu.

Audycja: Kulturalna Strefa
Rozmawiała: Martyna Chuderska
Data emisji: 17.11.2019
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Kulturalna strefa" w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

jo

Zobacz więcej na temat: spektakl dzieci czas wolny
Zobacz także

Czytaj także

Jak tuż za blokiem znaleźć dzikie ostępy - mikro wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 09:00
Brak czasu, pieniędzy i pomysłu. To główne wymówki przed zorganizowaniem rodzinnej wyprawy. Okazuje się, że fascynujące miejsca można znaleźć tuż za blokiem. By je poznać nie trzeba ani pieniędzy, ani wiele czasu. Oto kilka wskazówek ja je odkryć.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarazić dzieci sztuką

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 15:00
Jak wychować świadomych odbiorców kultury? Jak stworzyć takie środowisko, w którym ci odbiorcy będą dorastać i się rozwijać? Jak poczucie procesu twórczego i wartość sztuki przekazać innym, i jak trafić do młodych ludzi, którzy dzięki sztuce mogą jeszcze bardziej poszerzyć swoje horyzonty?
rozwiń zwiń