X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bajki z czasów okupacji tureckiej

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 12:16
Dziś odwiedzimy Węgry, kraj leżący w Europie Środkowej nie mający dostępu do morza. Węgrzy to bardzo stary naród. Mają w swojej naturze wielki upór i odwagę, która pozwoliła im przetrwać burzliwe dzieje i zachować swoją kulturę.
Audio
  • Bajki z czasów okupacji tureckiej. (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_3.08.2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Kraj ten graniczy ze Słowacją i Ukrainą na północy, z Rumunią na wschodzie, Austrią na Zachodzie oraz ze Słowenią, Chorwacją i Serbią na południu. W starożytności zamieszkiwała Węgry ludność celtycka, która została podbita przez Rzymian. Po upadku Rzymu, tereny te były zamieszkiwane kolejno przez Hunów, Wandalów, Gepidów i Awarów, zaś pod koniec IX wieku przybyło tu plemię Madziarów. To oni właśnie dali początek państwu węgierskiemu. Szczyt potęgi osiągnęły kiedy Węgry sięgały od Adriatyku po morze Czarne i przez wiele wieków skutecznie przeciwstawiały się ekspansji Turcji w Europie. W końcu kraj załamał się pod naporem imperium osmańskiego.

Zapraszam do wysłuchania bajki z czasów okupacji tureckiej.

Audycja: Opowieści ludów świata

Prowadzi: Anna Wójcikiewicz

Data emisji: 3.08.2019

Godzina emisji: 9.00

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

Zobacz więcej na temat: opowiadanie
Zobacz także

Czytaj także

Świat pradawnych opowieści Libanu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 07:00
Odwiedziliśmy kolejne państwo dawnego Lewantu, jeden z najmniejszych krajów Bliskiego Wschodu, Liban.  Położony nad wschodnim brzegiem Morza Śródziemnego graniczy jedynie z Syrią od wchodu i północy, a od południa z Izraelem i Autonomią Palestyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści ludów Australii i Nowej Zelandii

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 15:00
Dziś odwiedzimy Antypody na krańcach południowej półkuli Ziemi. Przybijemy do najmniejszego kontynentu świata, do Australii otoczonej dwoma oceanami: Spokojnym oraz Indyjskim. Poznamy mistyczną kulturę jej pierwotnych mieszkańców aborygenów. 
rozwiń zwiń