X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Warsztaty filmowe dla młodzieży na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 08:00
Czy wystarczy wziąć do ręki telefon,  zacząć nagrywać, a potem wgrać film na portal społecznościowy i gotowe? Czy produkcja własnych filmów to rzeczywiście tak prosta sprawa?
Audio
  • Warsztaty filmowe na Etiudzie i Animie (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_1.12.2019.
Warsztaty filmowe dla młodzieży na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EtiudaAnima
Warsztaty filmowe dla młodzieży na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&AnimaFoto: mat. prom.

Zasady produkcji filmowe na warsztatach Etiudy i Animy w Krakowie Zasady produkcji filmowe na warsztatach Etiudy i Animy w Krakowie

W czasie festiwalu Etiuda i Anima podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży, tajniki wiedzy filmowej zdradził uczestnikom reżyser Rafał Kosecki. Opowiedział młodym uczestnikom jak ćwiczyć wystąpienia przed kamerą, jak modulować głos, skąd wziąć pomysł na przedstawianą w filmie historię i dlaczego ważny jest scenariusz. 

Warsztaty filmowe odsłoniły przed dziećmi zasady kadrowania, wiedzę na temat planu zdjęciowego oraz zasady działania sprzętu multimedialnego.
Każdy uczestnik miał szansę poznać wszystkie etapy tworzenia krótkich opowieści filmowych: od inspiracji poprzez pomysł na historię, scenariusz, kadrowanie, storyboard i wykonanie. Uczestnicy spróbowali własnych sił w realizacji małej produkcji. 

Martyna Chuderska, autorka audycji "Kulturoteka" przysłuchiwała się warsztatom z radiowym mikrofonem.
Od czego zacząć realizację nagrywania filmiku i czego unikać? O tym w załączonej audycji. 

Audycja "Kulturoteka"
Data emisji: 1.12.2019
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Zobacz więcej na temat: dzieci czas wolny edukacja
Zobacz także

Czytaj także

26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:00
W dniach 19-24 listopada  odbędzie się festiwal prezentujący projekcje filmów, spotkania z twórcami, konkurs, interaktywne spektakle i wiele innych wydarzeń towarzyszących.
rozwiń zwiń