X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co wykluwa się z jajka?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 07:00
Co było pierwsze, jajko czy krokodyl? Zaraz, zaraz… Nie, nic nam się nie pomyliło :) Czy wiecie, że krokodyl, żółw, wąż, ryby, również wykluwają się z jajek?
Audio
  • 15.10. 2015 Co wykluwa się z jajka? (Leszek i Miś Michaś/Polskie Radio Dzieciom)
Co wykluwa się z jajka?
Foto: KaneJamison photo on flickr

Chyba wszyscy wiedzą, że ptaki wykluwają się z jaj… Ptak znosi jajko i wysiaduje je, żeby w końcu wykluło się z niego małe, słodkie pisklę. Wielu od lat zastanawia się „co było pierwsze: jajko, czy kura”? Ale przecież nie tylko ptaki znoszą jajka i nie tylko ptaki się z nich wykluwają. Może pora zadać sobie pytanie: „co było pierwsze: jajko, czy krokodyl? Ciekawe czy odpowiedź znajdą dziś Leszek i Miś Michaś, którzy będą szukać w świecie przyrody stworzeń wykluwających się jaj. Na spotkanie z naszymi sympatycznymi bohaterami, zapraszamy tuż po 10:00.

Zobacz także