X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Indiańskie bajki i czary u Filipa i Leopolda

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 09:00
Niektóre imiona Indian są tajne więc nie wszyscy mogą je poznać. Czapla i Cicha Woda, które odwiedziły studio Polskiego Radia Dzieciom na szczęście mogły swoje imiona zdradzić. Podczas rozmowy w studiu Polskiego Radia Dzieciom zdradziły, że imiona swoje zdobyły nieprzypadkowo. Tak samo nieprzypadkowo opowiadane są wśród Indian Ameryki Północnej bajki i legendy.
Audio
  • Posłuchaj bajek Indian Ameryki Południowej (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Zarówno wierzenia Indian jak i czary to nierozerwalna część ich kultury. Bajki także od dawna były istotne ponieważ poprzez opowiadanie ich, starszyzna przekazywała najmłodszemu pokoleniu indiańskie tradycje i obyczaje. Posłuchaj wraz z dzieckiem kilku z nich.

Gośćmi Janusza Zadury były indianistki - Jola Pawlak, wiceprzewodnicząca Zarządu PSPI i Małgorzata Juszczyk - członkini tego stowarzyszenia.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00. 

jo


Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także

Czytaj także

Lew i Królik w oczekiwaniu na najdłuższe zaćmienie księżyca

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 14:20
Lew i Królik przez cały tydzień zgłębiali tajniki wiedzy o kosmosie. Zadawali mnóstwo pytań dotyczących Układu Słonecznego i z wypiekami na policzkach chłonęli każdą odpowiedź. Tydzień kosmicznych opowieści powoli jednak dobiegał końca...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Lew i Królik chcieli poznać polskie góry

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 14:15
Filip i Leopold ciekawi byli jak to jest być w górach. Filip chciałby kilkoma susami wskoczyć na sam szczyt Tatr, a Leopold, jak na lwa przystało, z chęcią umościłby się wygodnie gdzieś, w uroczej dolinie i popatrzył na góry z dołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zmienia się w przyrodzie na skraju lata

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 09:00
Słońce świeci już nieco niżej, dzień jest coraz krótszy, a bociany poleciały do ciepłych krajów. To znak, że powoli kończy się lato i przyroda przygotowuje się do zimy. A króliki bardzo się cieszą bo właśnie nastała pora zbioru marchewek na polach i w ogrodach. Co jeszcze zaczyna zmieniać się w przyrodzie?
rozwiń zwiń