X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak odgrodzić przestrzeń z nadmiaru niepotrzebnych rzeczy?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 17:20
W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią coroczne, wielkie porządki. Dla wielu osób sprzątanie oraz organizacja przestrzeni nie należy do najprzyjemniejszych czynności. W razie potrzeby, o pomoc zawsze można poprosić takie osoby, jak Maria Ernst Zduniak, która zajmuje się declutteringiem, a w Strefie Rodzica opowiedziała jak odgrodzić przestrzeń z nadmiaru niepotrzebnych rzeczy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dawniej starsze pokolenia gromadziły przedmioty, ponieważ wiele rzeczy było trudno dostępnych. Tak więc zawsze istniała szansa, że mogą się one przydać w przyszłości. Z kolei w dzisiejszych czasach artykuły różnego rodzaju są dużo bardziej dostępne, co sprawia, że łatwiej i szybciej można się w nie zaopatrzyć. Niemniej jednak, wciąż pozostaje problem gromadzenia. Może być to spowodowane m.in. tym, że nie wiemy co zrobić z rzeczami, które są nam już niepotrzebne bądź jesteśmy do nich emocjonalnie przywiązani, co utrudnia nam ich oddanie. Właśnie wtedy potrzebny jest decluttering, który różni się od zwykłego sprzątania.  

Posłuchaj
75:18 14.04. Strefa rodzica - wiosenne porządki.mp3 Jak odgrodzić przestrzeń z nadmiaru niepotrzebnych rzeczy? (Strefa rodzica/PRD)_14.04.2021.

- Tu bardziej jest kwestia nauczenia się odpowiedniego przechowywania, odkładania rzeczy na miejsce, zrobienia miejsca w domu na daną rzecz - wyjaśniła Maria Ernst Zduniak. W momencie, kiedy wiemy, gdzie dany przedmiot powinien zostać odłożony nie tylko sprzątamy mniej, ale też łatwiej jest ten porządek utrzymać. Swoją reorganizację należy zacząć od zrobienia planu bądź wizualizacji tego, co chcemy osiągnąć. Podczas robienia porządków warto również zastanowić się, co chcemy zrobić z danymi rzeczami, albowiem można je oddać potrzebującym lub sprzedać.

W sprzątaniu czy odgradzaniu przestrzeni najtrudniejsze jest wykonanie pierwszego kroku. Dlatego też warto jest mieć przy sobie osobę, która zmotywuje nas do działań i pokaże jak to zrobić. Nierzadko reorganizacja wnętrz zmienia także samego człowieka i wprowadza do jego życia harmonię.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Goście: Maria Ernst Zduniak
Data emisji: 14.04.2021
Godzina emisji: 22.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Rodzinny sposób na redukcję stresu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 23:44
W stresujących dla nas momentach szukamy sposobu na wyciszenie się. Jedni zaczynają uprawiać np. jogę, podczas gdy inni wolą udać się na spacer do lasu, gdzie można się zrelaksować i pomyśleć w ciszy. Nic zatem dziwnego, że lasoterapia zyskuje popularność od dłuższego czasu. Dlaczego tak jest? Opowie o tym gość audycji, dr Katarzyna Simonienko, psychiatra i certyfikowany przewodnik kąpieli leśnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za jaką normalnością tęsknimy?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:14
Wracając wspomnieniami do zeszłego roku, kiedy optymistycznie wierzyliśmy że w niedługim czasie uda nam się pokonać pandemię i wrócić do normalności, rozumiemy jak wiele aspektów naszego życia się zmieniło. Dokonujemy analizy wydarzeń, naszego zachowania oraz staramy się przygotować na nieznaną nam przyszłość. Co wynika z podsumowania ostatnich kilkunastu miesięcy? W "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom zapytaliśmy o to psycholog Sabinę Zalewską i twórczynie ludową Katarzyna Dobrzyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domowy ogródek w mieście. Czy to zdrowe rozwiązanie?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:00
Nareszcie przyszła wiosna, co oznacza, że już niedługo nasze domy wypełni zapach świeżych warzyw, owoców czy kwiatów. Aby jednak tak się stało, nie trzeba wcale jechać do sklepu. Wystarczy jedynie stworzyć swój własny, domowy ogródek i zasadzić w nim swoje ulubione odmiany roślin. Można to zrobić na parapecie w kuchni lub nawet niewielkim balkonie, o czym przekonuje słuchaczy twórca bloga o tematyce ogrodniczej, Wojciech Wardecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera drugiego podcastu Idy Nowakowskiej "Strefa rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 14:27
W każdą środę na platformie podcasty.polskieradio.pl pojawiają się premierowe podcasty Idy Nowakowskiej. Tancerka, aktorka i osobowość telewizyjna, a teraz także przyszła mama, przygotowuje dla Polskiego Radia Dzieciom autorskie podcasty "Strefa rodzica", w których rozmawia ze specjalistami rozwiewając niepokoje przyszłych mam. Na bezplatnej platfomie podcasty.polskieradio.pl znaleźć już można drugi odcinek.
rozwiń zwiń