X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Cudze chwalicie…" Czy to dobry czas na rodzinne poznawanie Polski?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 12:03
Z powodu pandemii wiele wyjazdów za granicę zostało odwołanych. Patrząc jednak na tę sytuację z pozytywnej strony, ograniczenie możliwości wyjazdów do innych krajów jest dla nas szansą na lepsze poznanie Polski. Bardzo często zachwalamy zagraniczne krajobrazy, tamtejszą przyrodę, a nawet architekturę, zapominając, że nasza ojczyzna ma równie wiele pięknych miejsc do zaoferowania. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać. Pomóc w tym może Katarzyna Węgrzyn, blogerka i podróżniczka, która była gościem w Strefie Rodzica.
Morze, góry czy kraina jezior? Miejsce pobytu w czasie majówki warto dostosować do osobistych upodobań
Morze, góry czy kraina jezior? Miejsce pobytu w czasie majówki warto dostosować do osobistych upodobańFoto: Foter.com

Wybierając się na wycieczkę musimy wziąć pod uwagę to, co nas najbardziej w niej interesuje, np. aspekt historyczny. Jeśli jedziemy z większą grupą ludzi najlepiej udać się w miejsca różnorodne i uniwersalne, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. W podróż można wybrać się np. pociągiem, jednak jazda samochodem pozwoli nam się po drodze zatrzymać w różnych miejscach i zobaczyć dodatkowe atrakcje. Przed wycieczką warto także zapoznać się z przewodnikami lub książkami na temat naszej destynacji, w których można dowiedzieć się np. jak najlepiej tam dojechać. 

dziecko w rzece_1200.jpg
Jak tuż za blokiem znaleźć dzikie ostępy – mikro wyprawy

Często to, co dla mieszkańców danego miejsca wydaje się zwyczajne, dla turystów jest wyjątkowe. Tak więc będąc w Gdańsku, warto wybrać się m.in. na Półwysep Helski. – W Wielkopolsce skupiłabym się na parkach krajobrazowych. Można pooglądać np. ślady po meteorytach, można się wybrać na taką ścieżkę spacerową w koronach drzew, która została otworzona w zeszłym roku – zaproponowała Katarzyna Węgrzyn, gość audycji. Niemniej jednak, aby lepiej poznać Polskę, nie trzeba zawsze wyjeżdżać do innego miasta. Czasem, gdy uważnie przejdziemy się ulicami swojej okolicy, uda nam się dostrzec rzeczy wyjątkowe, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.   

Posłuchaj
116:14 14.04. Strefa rodzica - podróże po Polsce.mp3 Czy to dobry czas na poznawanie Polski podróżując z dzieckiem? (Strefa rodzica/PRD)_14.04.2021.

Pomimo że obecnie nie wszędzie możemy się udać, w Polsce wciąż pozostaje wiele ciekawych miejsc, które czekają na nas, żeby je odkryć. W związku z tym najbliższy czas warto przeznaczyć na poznanie naszego kraju lepiej i docenienie tego, co się w nim kryje. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Goście: Katarzyna Węgrzyn, blogerka i podróżniczka
Data emisji: 14.04.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica
Zobacz także

Czytaj także

Jak przygotować dziecko do pierwszej podróży?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 16:00
Dziś w „Strefie Rodzica” podpowiemy, jak zaplanować i zorganizować pierwszą podróż z dzieckiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

5 sposobów na to, by nie wydać na urlopie majątku  

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 08:00
Urlop to z definicji czas, w którym robimy sobie przerwę od codziennej gonitwy. Ale tak jak nie ma sensu psuć sobie humoru wyliczaniem każdego grosza, tak powinniśmy unikać niepohamowanego wypływu gotówki z naszego portfela. Oto naszych 5 sposobów na to, by nie wydać na urlopie majątku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśne warsztaty. Jak rozbudzić w dziecku ciekawość do świata przyrody

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:20
Gdyby tak zastanowić się nad różnicami pokoleniowymi, to z pewnością jedną z nich byłby sposób w jakim dzieci spędzają swój wolny czas. W przeciwieństwie do teraźniejszości, kiedy króluje świat wirtualny, dawniej każda wolna chwila wypełniona była zabawą na świeżym powietrzu, a prośba rodziców o powrót do domu spotykała się z błaganiem dziecka o dodatkowe 5 minut. Do tych czasów jednak da się wrócić i to w prosty sposób, o czym przekonuje Anna Jodełka, nauczycielka i miłośniczka przyrody oraz gość Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinny sposób na redukcję stresu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 23:44
W stresujących dla nas momentach szukamy sposobu na wyciszenie się. Jedni zaczynają uprawiać np. jogę, podczas gdy inni wolą udać się na spacer do lasu, gdzie można się zrelaksować i pomyśleć w ciszy. Nic zatem dziwnego, że lasoterapia zyskuje popularność od dłuższego czasu. Dlaczego tak jest? Opowie o tym gość audycji, dr Katarzyna Simonienko, psychiatra i certyfikowany przewodnik kąpieli leśnych.
rozwiń zwiń