X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio Dzieciom

Masło czy margaryna?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 23:59
Smarować chleb masłem czy margaryną? Istnieje na ten temat wiele kontrowersji i mitów. Pomogą je obalić goście audycji.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W audycji poruszyliśmy również temat obecności margaryny w diecie niemowlęcia oraz margaryn ze sterolami roślinnymi obniżającym poziom cholesterolu we krwi starszych członków rodziny.

Goście audycji: Prof. dr hab. Piotr Socha, pediatra gastroenterolog współautor Zaleceń Żywienia Niemowląt, Dyrektor Naukowy Centrum Zdrowia Dziecka, prof. dr hab. Krzysztof Krygier, technolog żywności z Grupy Uczelni Vistula, dr hab. Dariusz Włodarek, dietetyk, Kierownik Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

W drugiej części audycji rozmowa o stosowaniu w kuchni różnego rodzaju tłuszczów roślinnych i ich wpływie na nasze zdrowie.

Oleje roślinne różnią się między sobą składem tzw. kwasów tłuszczowych, co ma wpływ na zdrowe człowieka. Szczególną uwagę obecni w studiu eksperci poświęcają olejowi kokosowemu, palmowemu oraz olejom tłoczonym na zimno i rafinowanym. W audycji znajdujemy odpowiedź, na pytanie jakiego tłuszczu użyć na zimno a którego do pieczenia i smażenia

Rozmaiała Joanna Neuhoff Murawska.

Data emisji: 08.01.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współczesna wiedza o wodzie kontra mity

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 23:00
Nawet dziecko wie, że bez wody nie ma życia, jednak ilość mitów, które przez lata narosły na ten temat jest rekordowa! Prowadząca program wraz z gośćmi zestawiają fakty na temat wody niegazowanej i gazowanej, butelkowanej, wodociągowej, porządkują wiedzę na temat zawartości minerałów w wodach butelkowanych i wskazują, które z nich nadają się do picia dla niemowląt, a które dla starszych dzieci. Ważnym wątkiem w dyskusji jest nawodnienie organizmu w upał i podczas wysiłku fizycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mleko mamy, modyfikowane i krowie. Poznaj najważniejsze fakty.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 23:00
Do karmienia piersią większości mam nie trzeba przekonywać, jednak po ukończonym 6 miesiącu życia dziecka przychodzi czas, aby w menu dziecka pojawiły się nowe produkty. Temat rozszerzania diety poruszymy oddzielnie, dzisiaj skoncentrujemy się na nabiale w diecie maluszka, jako, że budzi on często wiele kontrowersji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciąża - niepowtarzalny czas w życiu matki i dziecka

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 23:59
O tym, czym jest epigenetyka, jak przyrosty masy ciała wpływają na zrowie matki i dziecka, o dietach i suplemaentach diety oraz o skrajnie niebezpiecznych zachowań w czasie ciąży, jak spożywanie alkoholu i palenie tytoniu
rozwiń zwiń
Zobacz także