X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Paweł Zawitkowski o bosych stopach latem po zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 12:00
Wybierając się z dzieckiem na wakacje warto pamiętać, że dla malucha taki wyjazd, to zupełnie nowa sytuacja i nowa przestrzeń do zaciekawienia. Na wczasach dużo więcej dzieje się nowego niż w domu. Dlatego warto wykorzystać lato do wspólnego odkrywania przestrzeni. 
Audio
  • Czy bose stopy u małego dziecka mają korzystny wpływ na jego rozwój? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
Paweł Zawitkowski
Paweł ZawitkowskiFoto: Polskie Radio/Adam Świetlicki

- W okresie letnim dobrze, żeby dzieci chodziły boso po różnych powierzchniach tj. piasek suchy lub mokry, woda czy trawa. - Każde nowe podłoże jest źródłem niesamowitych doświadczeń dla małego dziecka – powiedział Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta. - Niezależnie od tego z jakim stanem stóp, ruchu czy postawy dziecka mamy do czynienia, i im większa ilość różnych doświadczeń ruchowych, które niosą ze sobą również radość, zabawę i jakieś pozytywne przeżycia emocjonalne tym lepiej dla rozwoju dziecka. – dodał gość Polskiego Radia Dzieciom. – Im bardziej dziecko się dziko rusza, skacze, podskakuje, wdrapuje się i biega, a także chodzi na czworaka, turla się, przewala i tarza, tym lepsze są efekty dla dziecka – wyjaśnił Paweł Zawitkowski.

- Bardzo często po wakacjach obserwujemy ogromny postęp w zachowaniu ruchu dzieci, a zatem każdy rodzaj doświadczenia jest dla dziecka bardzo ważny – powiedział gość ”Strefy rodzica”. - Jedyne podłoże na które dziecko nie powinno wchodzić samodzielnie to to, które stanowi dla niego zagrożenie tj. np. skaleczenie lub poparzenie. To czy dziecku coś się stanie czy też nie, w dużej mierze zależy od wyobraźni rodziców. Odpowiednio zaaranżowana sytuacja czy przestrzeń, może ograniczyć niebezpieczeństwa – dodał Paweł Zawitkowski.

Więcej w załączonej audycji.

"Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

W ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 10:39
 Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń