Wydarzenia i aktualności

Popiełuszko - wyzwalanie

Popiełuszko - wyzwalanie

24 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Bogusława Jasińskiego pt. "Popiełuszko - wyzwalanie" w reżyserii Jarosława Gajewskiego.

Moliere, czyli zmowa świętoszków

Moliere, czyli zmowa świętoszków

25 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Michała Bułhakowa pt. "Moliere, czyli zmowa świętoszków" w reżyserii Michała Wdowiaka.

Ułańska jesień

Ułańska jesień

25 października o godzinie 18:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na kolejne słuchowisko dla dzieci z cyklu "Dzieci bliżej historii" pt. "Ułańska jesień" autorstwa Jakuba Domoradzkiego.

Nie żyje Wojciech Pszoniak. Tacy ludzie nigdy nie przemijają.

Nie żyje Wojciech Pszoniak. "Tacy ludzie nigdy nie przemijają".

- Jest moim wielkim przyjacielem. Dusi mnie żal, ale nigdy nie powiem "był" - mówił w "Czterech porach roku" w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła o wybitnym aktorze Wojciechu Pszoniaku, który zmarł dziś rano (19.10.2020r.)

Godziny na tarczy historii

Godziny na tarczy historii

17 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Tomasza Lerskiego pt. "Godziny na tarczy historii" w reżyserii Dobrosławy Bałazy.

Dziennik wojenny

Dziennik wojenny

18 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Michała Andruka pt. "Dziennik wojenny" w reżyserii Waldemara Modestowicza.

Jeremiasz

Jeremiasz

11 października o godzinie 19:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Karola Wojtyły pt. "Jeremiasz" w adaptacji i reżyserii Przemysława Ostrowskiego.

Bona

Bona

11 października o godzinie 18:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na kolejne słuchowisko dla dzieci z cyklu "Dzieci bliżej historii" pt. "Bona" autorstwa Tomasza Kaczorowskiego.

Pogrzebowcy

Pogrzebowcy

3 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko pt. "Pogrzebowcy" autorstwa Rafała Wojasińskiego.