jedynka

Doda: misja tuning - od kompleksów po filmową scenę

Jedynka
Agnieszka Szałowska 25.07.2013
Dorota Doda Rabczewska
Dorota Doda Rabczewska , foto: PAP/Stach Leszczyński

Zmieniały się style muzyczne, którym się poświęcała. Przez poezję śpiewaną i piosenkę aktorską, po musical i pop. Mimo sukcesów, Doda nie zawsze wierzyła w siebie.

Lato z Radiem - koncert Dody w Uniejowie >>>

Jako 13-latka pojechała na Picnic Country w Mrągowie i została hippiską. Krótko potem otoczenie przemianowało ją z Doroty na Dodę i tak już zostało. Zawsze wśród ludzi, od wczesnej młodości na scenie, ale pewność siebie przyszła dopiero z czasem.

Tydzień z Gwiazdą odc. 1 - Doda stawia na profesjonalizm >>>

- Miałam kompleksy, że inne dziewczynki rozwijają się szybciej niż ja, że są wyższe. Wydawało mi się, że jestem jak elf z lasu, a chciałam być nimfą - wspomina w rozmowie z Niną Karczmarewicz.

Tydzień z Gwiazdą odc. 2 - 13-letnia Doda w Teatrze Buffo >>>

Sprawy nie ułatwiało zachowanie Dorotki, która preferowała łażenie po drzewach, trzymanie się z chłopakami, a na końskie zaloty szkolnych kolegów nie reagowała omdleniem, lecz zemstą. Aż do chwili, gdy... - Zakochałam się bardzo w wieku 11 lat w moim sąsiedzie. Stwierdziłam, że jest najpiękniejszy i że rozpoczynam moją misję tuning: zapuściłam grzywkę, założyłam aparat na zęby, nauczyłam się chodzić na obcasach, a dresy zamieniłam na spódniczki - opowiada. Po roku poszła na ulicę oblubieńca, a on nie miał wyboru, zakochał się... na jakiś czas.

Tydzień z Gwiazdą odc. 3 - Białaczka, dzieci i Nergal. Doda, jakiej nie znacie >>>

Zdecydowanie bardziej wierni są fani Doroty Dody Rabczewskiej. - Kochani są, znamy swoje słabości, swoje minusy, nie obrażamy się na siebie - podkreśliła.

Lato z Radiem: zapraszamy na koncert Dody w Krynicy Morskiej >>>

 

(asz)