X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Właściciel restauracji wymagającej paszportów covidowych: robię to w trosce o gości

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 17:01
- Warto to robić przede wszystkim w trosce o naszych gości. Wirusy przenoszą się łatwiej w pomieszczeniach zamkniętych a takim jest wnętrze restauracji - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Jarczyński, właściciel restauracji, która obsługuje tylko klientów zaszczepionych bądź mających negatywny wynik testu.
Właściciel restauracji wymagającej paszportu covidowego podkreśla, że jest sposób dbania o zdrowie jego klientów
Właściciel restauracji wymagającej paszportu covidowego podkreśla, że jest sposób dbania o zdrowie jego klientówFoto: Shutterstock/Verconer

Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej zapewnia, że zakopiańscy hotelarze i kwaterodawcy spod Tatr są gotowi na przyjmowanie turystów zgodnie z obostrzeniami, które weszły z początkiem grudnia. Sytuacja związana z koronawirusem dotyka szczególnie właścicieli hoteli i restauracji w całym kraju. Taka sytuacja ma miejsce od dwóch lat. Badania pokazują, że przedsiębiorcy boją się niepewności jaką przynosi pandemia.

Paszporty covidowe

Artur Jarczyński mimo sytuacji w jakiej znajdują się przedsiębiorcy, postanowił obsługiwać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńców bądź tych, którzy przedstawią negatywny wynik testu. Po swojej decyzji otrzymywał wiele negatywnych głosów. - Każda decyzja budzi emocje. Nie spodziewałem się tego, że będą to aż tak złe emocje. Jest grupa osób, która w ten sposób rozładowuje bombę emocjonalną, którą sobie noszą. Nie ważny jest powód, ale liczy hejt i robią to, gdzie tylko mogą - powiedział.

- Zdarzały się telefony z różnych stron kraju. Dosyć emocjonalnie wyrażali swoją opinię i grozili nam. Jest to element gry nazywany życie i trzeba się z tym zmierzyć - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 zapytany o to, dlaczego zdecydował się na taki ruch mimo braku wymagań ze stronu rządu, powiedział, że wszystko jest wynikiem dbania o zdrowie jego gości. - Warto to robić przede wszystkim w trosce o naszych gości. Wirusy przenoszą się łatwiej w pomieszczeniach zamkniętych a takim jest wnętrze restauracji. Mamy zimę więc nie ma innego wyjścia jak przyjmowanie klientów wewnątrz - powiedział.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
19:55 PR24_mp3 2021_12_05-16-35-28.mp3 Artur Jarczyński o wymogu paszportów covidowych w jego restauracji ("Pro publico")

 

***

Audycja"Pro publico"

Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Artur Jarczyński (restaurator) 

Data emisji: 05.12.2021

Godz. emisji: 16.35

dz

Czytaj także

Ile osób w Polsce ukarano za brak maseczki? Policja podała statystyki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 08:23
Tylko ostatniej doby policjanci za brak maseczki ukarali ponad 3 tys. osób. - Od początku sierpnia ukaraliśmy ponad 145 tys. osób, które mimo zwrócenia przez policjantów uwagi, nie chciały zastosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co o szczepieniach przeciw COVID-19 sądzą Polacy? Zobacz najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 10:00
Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziła badanie na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Jak czytamy na stronie portalu, "jest to sprawa, która bardzo mocno angażuje Polaków".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Szułdrzyński: sytuacja epidemiczna zależy od nowej mutacji koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 11:56
- Jeśli ten wariant (omikron - red.) dotrze do nas w trakcie trwania aktualnej fali, można się spodziewać gwałtownego wzrostu dynamiki zakażeń. Być może przyjdzie do nas, jak ta fala będzie opadała i po prostu będziemy mieć następny szczyt - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 członek Rady Medycznej przy premierze dr Konstanty Szułdrzyński.
rozwiń zwiń