X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pandemia COVID-19. Prof. Maruszyński: szczepienie jest szczególnie ważne dla osób z chorobami współistniejącymi

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 18:11
- Nawet, jeżeli szczepieni zarazili się koronawirusem to przebieg zachorowania jest zdecydowanie łagodniejszy i nie trafiają do szpitali - mówił w Polskim Radiu 24 gen. prof. Marek Maruszyński, chirurg wojskowy. 
Do dziś wykonano 40 571 910 szczepień.
Do dziś wykonano 40 571 910 szczepień.Foto: Tupungato/Shutterstock

W pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest już 20 264 284 Polaków - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Do dziś wykonano 40 571 910 szczepień.

Forum_1200_Waldemar Kraska
Nowe obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem? Wiceminister zdrowia wyjaśnia

- Musimy się szczepić. Nie ma żadnego leku, żadnej szczepionki przebadanej w tak krótkim czasie, na tak dużej ludzkiej populacji- męskiej, żeńskiej, młodzieżowej w różnych regionach świata, której skuteczność została jednoznacznie udowodniona na powyżej 90 proc. To są wyniki wręcz rewelacyjne, jeżeli chodzi o skuteczność jakiejkolwiek terapii profilaktycznej - zaznaczył medyk.  

Ostatniej doby odnotowano 18 883 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 41 osób z COVID-19. Jak wcześniej informował resort zdrowia, w szpitalach przebywa obecnie 16 733 pacjentów covidowych, w tym 1487 chorych podłączonych do respiratorów.   

Nawet, jeżeli szczepieni zarazili się koronawirusem to przebieg zachorowania jest zdecydowanie łagodniejszy i nie trafiają do szpitali. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mają choroby współistniejące. Średnio, człowiek w wieku 65 lat ma od 4 do 6 współistniejących zespołów chorobowych  - podkreślił. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Pro publico"

Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gośćgen. prof. Marek Maruszyński (chirurg wojskowy) 

Data emisji: 21.11.2021

Godz. emisji: 16.35

kmp

Czytaj także

Dr Posobkiewicz: nawet 30 proc. osób umiera na COVID-19 bez chorób współistniejących

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:39
Jak pokazują statystyki w Polsce, 20-30 proc. tych osób, które umierają z powodu COVID-19, są to osoby bez żadnych zidentyfikowanych chorób współistniejących. A ci z chorobami współistniejącymi? Te choroby - przy odpowiednim prowadzeniu - w większości pozwalają żyć wiele, wiele lat - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marek Posobkiewicz, b. Główny Inspektor Sanitarny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ważny w walce o zdrowie publiczne". Dr Michał Sutkowski o leku na COVID

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 19:00
- Wydaje się, że stosunkowo szybko będziemy mieli nowe narzędzia do walki z COVID-19. Jest to również ważne w walce o zdrowie publiczne, rozumianej szerzej niż tylko walka z koronawirusem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski. Polska zakontraktowała lek na COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podobnie jak cała UE, czekamy tylko na dopuszczenie leku przez Europejską Agencję Leków (EMA).
rozwiń zwiń