X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gróbarczyk o przekopie Mierzei Wiślanej: termin realizacji inwestycji nie wydaje się zagrożony

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 17:11
- Prace przebiegają w sposób planowy i, co istotne, nie mamy żadnych opóźnień. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury, komentując stan prac nad przekopem Mierzei Wiślanej.
Marek Gróbarczyk
Marek GróbarczykFoto: Foto: PR24

Marek Gróbarczyk mówił o tym, na jakim etapie jednego ze sztandarowych infrastrukturalnych projektów Prawa i Sprawiedliwości - przekopu Mierzei Wiślanej. Jak stwierdził, prace na miejscu "idą bardzo dobrze". Zaznaczył, że mowa tu o inwestycji "niezwykle skomplikowanej i nowatorskiej", która "nie była wykonywana (dotychczas - red.) w historii Polski", co może doprowadzić do ew. nieprzewidzianych kłopotów. - Jednak dzisiaj możemy powiedzieć, że zakładany termin zakończenia budowy, a więc przyszły rok, nie wydaje się zagrożony - wskazał wiceminister.

Posłuchaj
23:07 Marek Gróbarczyk.mp3 Marek Gróbarczyk: Mierzeja Wiślana to nowatorska inwestycja (Polskie Radio 24/Pro bono)

- Prace przebiegają w sposób planowy i, co istotne, nie mamy żadnych opóźnień w tym zakresie. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość - oświadczył gość PR24.

ZOBACZ TAKŻE
Mierzeja Wiślana.jpg
Powstanie nowa droga wodna. Ruszył II etap prac na przekopie przez Mierzeję Wiślaną

Czytaj także:

Rozwój polskich portów

Innym wątkiem dot. gospodarki morskiej Polski, do którego odniósł się Marek Gróbarczyk, był rozwój polskich portów. Wiceminister stwierdził, że zauważalne jest ich "niezwykle duże ożywienie", co jest efektem kolejnych realizowanych inwestycji: budową nabrzeży, terminali.

- To spowodowało przesunięcie masy towarowe z portów w Europie Zachodniej do naszych portów. Widzimy skokowy wzrost przeładowywanych towarów - powiedział polityk. Jak dodał, nawet 2020 r., z uwagi na pandemię trudny gospodarczo, zakończył się przekroczeniem 100 mln przeładowanych ton towaru, co "ugruntowało pozycję" polskich portów.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja"Pro Publico"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Marek Gróbarczyk (PiS)

Data emisji: 03.10.2021

Godzina: 16.35

ms

Czytaj także

"Nawiązanie do tradycji II RP". Marek Król o budowie tunelu pod Świną

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 13:40
 - Mimo kryzysu nie przerwano takich inwestycji jak tunel pod Świną, Mierzeja Wiślana i Centralny Port Komunikacyjny. Będą one decydowały o przyszłości Polski - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój polskiej infrastruktury. "W każdym regionie Polski toczą się inwestycje w drogowe lub kolejowe"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 10:41
- Dla nas najważniejsze jest to, że w każdym regionie kraju toczą się ważne inwestycje drogowe i kolejowe. Nie ma takiego regionu w Polsce, gdzie sprawa komunikacji byłaby zaniedbywana i na tym nam bardzo zależy - powiedział o rozwoju polskiej infrastruktury w kontekście rozpoczęcia budowy tunelu w Świnoujściu Szymon Huptyś, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.
rozwiń zwiń