X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Joanna Będkowska o roli kobiet w biznesie: nie orientują sie wyłącznie na zysk

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 19:23
- Najwięksi inwestorzy wprowadzają wymogi, aby zarządy i rady nadzorcze były jak najbardziej zróżnicowane pod względem płci. Robią to, ponieważ widza poprawę w osiągnięciach, ale i zyskach - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Będkowska, wiceprezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Joanna Będkowska podkreślała zmiany zachodzące w życiu społecznym i gospodarce za sprawą pandemii. - Ostatni czas bardzo wiele nas nauczył i bardzo wiele zmienił, jednak nie są to zmiany na chwilę, tylko długofalowe, ujawniły się pewne trendy. Czas postcovidowy pokazał, że przyśpieszyła cyfryzacja i digitalizacja, to jest nieodwracalne - stwierdziła.

1200_firma_dokumenty_kobieta_shutterstock.png
Potencjał kobiet na rynku pracy jest wart 300 mld zł rocznie. Raport: potrzebna jest większa elastyczność

- Mamy rozwój lokalnej turystyki, odchodzimy również od globalnego modelu biznesowego, który był skierowany wyłącznie na zysk. Tutaj jest ogromna rola kobiet, to one patrzą bardzo szeroko, prowadząc biznes i zarządzając, widzą szerzej, nie orientują się wyłącznie na zysk wypracowywany przez przedsiębiorstwo - dodała.

Jak stwierdziła gość audycji, równouprawnienie to obecnie absolutny imperatyw biznesowy. -  Wszystkie wyniki i raporty pokazują, że firmy zróżnicowane pod względem płci w obszarze zarządzania osiągają wyniki ponad 25 proc. wyższe niż pozostałe. Wszystko sprzyja temu, by kobiety jak najczęściej zapraszać do zarządów - mówiła wiceprezes PPPT.

Posłuchaj
24:22 PR24_mp3 2021_09_26-16-35-37.mp3 Joanna Będkowska o roli kobiet w biznesie (Polskie Radio 24 / Pro publico)

Joanna Będkowska odniosła się w tym kontekście do organizowanej przez PPPT konferencji pod nazwą "Miejsce kobiety w biznesie", która będzie miała miejsce 7 października. - To będzie wyjątkowe spotkanie, tematyka jest niezwykle ciekawa, a w wydarzeniu będą uczestniczyły zaproszone prelegentki, m.in. Dorota Goldpoint, psycholog, ale i bizneswoman działająca na polskim rynku jako kreatorka mody oraz Grażyna Szapołowska - wymieniała.

- Te osobowości zestawią klasyczne rozumienie roli kobiety w społeczeństwie, odpowiedzą na pytanie, jakim liderem jest kobieta i przybliżą kwestie przywództwa, pokażą też wartość przeżyć i doświadczeń życiowych, niekoniecznie pozytywnych (…) pokażą, jaką wartość możemy czerpać ze wszystkich wydarzeń, które mają miejsce w naszym życiu, jak one budują naszą osobowość - zaznaczyła gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Pro Publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Joanna Będkowska

Data emisji: 26.09.2021

Godzina emisji: 16.35

PR24/ka

Czytaj także

90-te urodziny Juraty. Dorota Goldpoint: na tę okazję przygotowałam specjalnie uszytą kolekcję

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 18:00
- Od początku istnienia mojej marki, zawsze w swoich pokazach zapraszałam osoby publiczne, aktorki, dziennikarki, na nich prezentowałam swoją kolekcję, by pokazać, że moje ubrania są dla wszystkich kobiet, nie tylko dla tych szczupłych, zgrabnych o rozmiarze 36, ale dla każdej sylwetki. Dlatego też często w moich pokazach występował Ania Korcz, Joasia Kurowska i mnóstwo innych gwiazd- kobiety o kobiecych kształtach - mówiła w Polskim Radiu Dorota Goldpoint, projektantka, psycholog; Prezes Fundacji "Serce nie ma zmarszczek". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, także w dłuższej perspektywie czasowej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 08:10
- Według wszystkich prognoz, które mamy z Ministerstwa Zdrowia, nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, także w dłuższej perspektywie czasowej - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ada Kaczan o depresji wśród dzieci i młodzieży: warto rozmawiać, warto być czujnym

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 18:00
- Szkoła jest po to, żeby w relacji z nauczycielami czy kolegami być i uczyć się tego co jest wokół. W momencie odcięcia tej relacji pojawia się pytanie jak żyć, jak się uczyć - mówiła w Polskim Radiu 24 Ada Kaczan, psychoterapeutka.
rozwiń zwiń