X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Solidarność i mobilizacja". Prof. Walewski o pracy personelu Narodowego Instytutu Onkologii w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 17:54
- Instytut funkcjonuje dzięki ofiarności całego zespołu, lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników. Nie zetknąłem się z sytuacją unikania pracy, wręcz przeciwnie widzę ofiarność i nie liczenie się z kosztami, jakie trzeba ponosić, by tę pracę wykonać. Jest solidarność i mobilizacja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Walewski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: PAP/Jacek Szydłowsk

Onkolodzy i organizacje pacjentów apelują, żeby z powodu nowej fali zakażeń koronawirusem pacjenci nie odraczali diagnostyki i leczenia przeciwnowotworowego. Należy kontynuować rozpoczętą terapię. Dla zdrowia wielu osób zaniechanie tego może być groźniejsze niż skutki pandemii COVID-19.

SZPITAL PIX_1.jpg
MFiPR: dodatkowe pieniądze z UE dla służby zdrowia na walkę z pandemią

Prof. Jan Walewski zaznaczył, że do tej pory Instytut w czasie pandemii utrzymywał opiekę nad pacjentami na niezmienionym poziomie. - Od marca aż do tej pory staraliśmy się pełnić naszą misję i nie ograniczać zarówno diagnostyki, jak i leczenia, zarówno jeśli chodzi o chirurgię, napromienianie i leczenie systemowe. Czas w którym obniżyliśmy liczbę zabiegów był krótki, to były dwa tygodnie w kwietniu, ale szybko wróciliśmy do poziomu wyjściowego. Porównując rok 2019 do 2020 nie zmniejszyliśmy aktywności - stwierdził.

- Ostatnie uderzenie epidemii może zmienić naszą sytuację, będziemy musieli przejść na tryb awaryjny i utworzyć oddziały dla chorych na nowotwory, którzy są również zakażenie koronawirusem lub chorzy na Covid-19 i jednocześnie leczyć ich z choroby wirusowej i nowotworowej. Tworzymy oddział opieki onkologicznej dla zakażonych wirusem - dodał profesor.

Posłuchaj
22:49 _PR24_AAC 2020_10_18-16-35-28.mp3 18.10.20202 prof. Jan Walewsk (Polskie Radio 24 / Pro publico)

Gość audycji zwracał uwagę na zagrożenie płynące w związku z epidemią koronawirusa dla sytemu opieki zdrowotnej, którą objęci są pacjenci onkologiczni. - Chorzy z nowotworem będą w większym stopniu zaawansowania choroby, co za tym idzie, trudniej będzie ich wyleczyć. Mogą być gorsze skutki chorób nowotworowych. Staramy się do tego nie dopuścić - zapewniał.

Czytaj także:

Onkolodzy i organizacje pacjentów obawiają się, że część pacjentów może z tego powodu się zniechęcić do badań diagnostycznych oraz leczenia w razie wykrycia choroby nowotworowej. Tak było w czasie lockdownu, kiedy spadła liczba wydawanych kart DiLO (Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego).

***

Audycja: "Pro Publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: prof. Jan Walewski (Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie)

Data emisji: 18.10.2020

Godzina emisji: 16.35

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rząd musi wyważać hierarchię skutków społecznych". Publicysta o walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 13:34
- Zdrowie i życie są najważniejsze, a z drugiej strony nikogo nie będzie stać na taki lockdown, jaki mieliśmy wiosną - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski apeluje: 2/3 przypadków koronawirusa zależy od nas, przestrzegajmy zasad

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 13:00
- Dwie trzecie przypadków zależy od nas, więc nie musi to być 9 tys. i więcej, może być to 3 tys., a może 1,5 tys. Część jest oczywiście trochę dziełem przypadku i trochę niestety koniecznych interakcji. Ale jeżeli będziemy przestrzegać tych podstawowych zasad, to znaczy: dezynfekcja, maski, dystans - będzie dobrze, będzie lepiej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Kolegium Warszawskich Lekarzy Rodzinnych o rozwoju pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Bezpieczny senior". Marlena Maląg: to najbardziej narażona grupa, trzeba o nią dbać

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 19:10
- Jedna czwarta naszego społeczeństwa to są seniorzy. Seniorzy, którym przede wszystkim jesteśmy zobowiązani podziękować, bo oni są fundamentem naszych rodzin. A tak jak o każdy solidny fundament każdego domu należy dbać, my dbamy o naszych seniorów - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
rozwiń zwiń