X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Pandemia nie mija, zajmujemy się najmniejszymi". Władysław Ortyl o wspieraniu małych firm na Podkarpaciu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 17:00
- Średnie firmy mogły liczyć na pomoc z poziomu kraju, a my zajmujemy się tymi najmniejszymi, którzy mają kłopoty. Pandemia nie mija, kłopoty nie mijają i dlatego chcemy przedłużyć wsparcie dla tych firm - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski/Shutterstock.com

40 mln zł samorząd województwa podkarpackiego przeznaczy na bezzwrotną pomoc dla mikro i małych przedsiębiorstw z regionu. Pomoc trafi do firm, które wpadły w kłopoty finansowe przez pandemię koronawirusa. Środki będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

"Chcemy przedłużyć wsparcie dla najmniejszych firm"

- To środki Unii Europejskiej, ale do tego dołożyliśmy też montaż środków pochodzących z budżetu państwa. Ta pomoc trafi do mikro i małych firm. Przypomnę, że taką pomoc średnie firmy mogły uzyskać z poziomu kraju. My zajmujemy się tymi najmniejszymi, którzy mają kłopoty. Pandemia nie mija, kłopoty nie mijają i dlatego chcemy przedłużyć wsparcie dla tych firm - wyjaśniał w audycji "Pro Bono" Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego.

shutterstock_plaża włochy.jpg
"Dźwignia dla turystyki". Prof. Zbigniew Krysiak o bonie wakacyjnym

Gość mówił o specyfice wydatkowania tych środków i empatii, która towarzyszy samorządowcom kierującym pomoc do przedsiębiorców prowadzących działalność na Podkarpaciu. - Kierujemy te środki do samozatrudnionych, na finansowanie kosztów obrotowych. Dodatkowo 12 mln zł. wydzieliliśmy na branżę turystyczną, bo ona pierwsza zaczęła mieć kłopoty i będzie z nich wychodziła najdłużej - poinformował w PR24 Władysław Ortyl.

Posłuchaj
20:24 ORTYL.mp3 09.08.2020 Władysław Ortyl: 12 mln zł. wydzieliliśmy na branżę turystyczną, bo ona pierwsza zaczęła mieć kłopoty i ona będzie z nich wychodziła najdłużej. (Pro Bono / PR24)

***

Władysław Ortyl ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. W latach 1992–1998 był prezesem zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA w Mielcu. W 1997 r. założył Stowarzyszenie Inkubator Przedsiębiorczości IN-MARR w Mielcu.

W latach 1998-2005 był radnym Województwa Podkarpackiego oraz członkiem zarządu (1998-2002) i wicemarszałkiem (2001-2002). Zajmował się m.in. programowaniem i wdrażaniem programów pomocowych Unii Europejskiej, Programem Aktywizacji Obszarów Wiejskich Banku Światowego, planowaniem przestrzennym i rozwojem regionalnym. W latach 2000-2003 był członkiem oraz wiceprzewodniczącym komitetów sterujących i monitorujących programów pomocowych, takich jak: Phare '99, Phare Spójność Społeczno-Gospodarcza, Phare Odbudowa, Sapard oraz Program Aktywizacji Obszarów Wiejskich Banku Światowego. Z kolei w latach 2001-2003 zasiadał w Radzie Nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu SA, a w okresie od 2002 do 2005 roku był pełnomocnikiem zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA oraz od 2004 do 2005 r. członkiem Regionalnego Komitetu Sterującego Programu Rozwoju Regionalnego.

W 2005 roku wybrano go senatorem RP. Mandat senatorski pełnił aż do maja 2013 roku. W tym czasie w latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, a w senacie był m.in. przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej;

27 maja 2013 roku Sejmik Województwa Marszałkowskiego powierzył mu funkcję marszałka IV kadencji. 28 listopada 2014 r. został wybrany na Marszałka Województwa Podkarpackiego V kadencji, a 19 listopada Radni Województwa powierzyli mu tę funkcję na VI kadencję.

Od 2015 roku jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie, a od 2016 roku członkiem Komitetu Regionów Unii Europejskiej. W styczniu 2019 roku został wiceprezesem Związku Województw RP.

Władysław Ortyl od 1980 r. jest członkiem NSZZ "Solidarność" (był m.in. członkiem Zarządu Regionu Rzeszowskiego, przew. Komisji Zakładowej w WSK i OBR-PZL Mielec, wiceprzew. Sekcji Krajowej Przemysłu Lotniczego). 

Więcej w nagraniu. 

 ***

Audycja: "Pro publico"
Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego
Data emisji: 09.08.2020
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: tarcza antykryzysowa to ponad 60 mld zł na kontach przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 18:27
- Tarcze - zarówno finansowa, jak i antykryzysowa - to na dzień dzisiejszy jest już ponad 60 mld zł na kontach przedsiębiorców. Te pieniądze pozwalają ratować zarówno firmy jak i miejsca pracy - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dźwignia dla turystyki". Prof. Zbigniew Krysiak o bonie wakacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 13:15
- Bony turystyczne i wakacyjne pozwalają odbudować infrastrukturę w Polsce, przez co stajemy się bardziej konkurencyjni - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, prof. Zbigniew Krysiak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry dla branży i portfela rodziny". Ekspert ds. turystyki o bonie wakacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 14:00
- Każde pieniądze, które wpływają na ruch w obrębie turystyki, będą mieć pozytywne konsekwencje dla niej - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej.
rozwiń zwiń