X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Nie potrafimy się szanować". Ekspert o zagrożeniach na polskich drogach

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 18:05
- Na drogach zachowujemy się bardzo nieodpowiedzialnie. To skutek braku edukacji komunikacyjnej, nie uczymy się szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego, nie szanujemy pieszych, nie przewidujemy konsekwencji swoich działań - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Popiel, prezes Stowarzyszenia "Alter Ego".
shutterstock.com
shutterstock.comFoto: mat. ilustracyjne

Od 26 czerwca do 8 lipca doszło łącznie do 1 053 wypadków, w wyniku których śmierć poniosły 82 osoby, a 1 187 zostało rannych. W statystyce widać poprawę w stosunku do zeszłego roku, kiedy wypadków było o 175 więcej, ofiar o 34 więcej, a poszkodowanych o 272 więcej.

Wypadek Dźwirzyno 1200 PAP.jpg
Zderzenie dwóch autobusów i busa w Dźwirzynie. Kilkanaście osób rannych, w tym dzieci

Policjanci zwracają uwagę na nadmierną prędkość kierowców i szacują, że zatrzymań praw jazdy za jej przekroczenie o 50 km/h w terenie zabudowanym jest o 30 proc. więcej niż rok temu.


Posłuchaj
20:57 _PR24_AAC 2020_07_12-16-35-10.mp3 12.07.2020 Janusz Popiel (Polskie Radio 24 / Pro publico)

 

Janusz Popiel podkreślał, że na kursach na prawo jazdy nie uczy się oceny możliwości powstawania stanu zagrożenia na drodze. - To powinien być pewien automatyzm. Nie możemy jeździć po drogach tak, jak uważamy, że mamy prawo, ale tak, by wybaczać innym ewentualne błędy, które każdy może popełnić. To powinna być kohabitacja, czego ciągle nie możemy się nauczyć - mówił prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie "Alter Ego" udziela pomocy prawnej, psychologicznej i finansowej osobom dotkniętym skutkami wypadków i kolizji. Inspiracją do założenia stowarzyszenia dla Janusza Popiela były wydarzenia z jego życia, gdy sam stał się osobą poszkodowaną w wyniku wypadku. - Przez ponad dwadzieścia lat mieliśmy wiele sukcesów w naszej działalności, ale i wiele porażek, czasami, wydawałoby się proste sprawy, gdzie odpowiedzialność nie powinna budzić wątpliwości, stają się bardzo skomplikowane. Wielu prokuratorów i sędziów po zapoznaniu się z naszą działalności potwierdzało potrzebę istnienia takiej organizacji - mówił Janusz Popiel.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Pro Publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Janusz Popiel

Data emisji: 12.07.2020

Godzina emisji: 16.35

PR24/PAP/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak