X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Taktyka obliczona na polaryzację". Tomasz Duklanowski o wizycie Donalda Tuska w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 11:29
- Taktyka Donalda Tuska obliczona jest na to, by wzbudzać duże emocje, by dotrzeć do swojego twardego elektoratu, zmobilizować go, wyjść z kręgu bardzo niskiego poparcia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin, "Gazeta Polska").
Tomasz Duklanowski
Tomasz DuklanowskiFoto: PR24/AK

Podczas wizyty w Szczecinie Donald Tusk, wraz z politykami PO, złożył kwiaty przed Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach w 76. rocznicę ustanowienia w Szczecinie polskiej administracji.

Joanna Lichocka 1200.jpg
Joanna Lichocka do polityków PO: kobieta została uderzona za krytykę Tuska, czy ktoś to potępił?

Jedna z obecnych na placu kobiet wykrzykiwała w tym czasie, wyrażając dezaprobatę z powodu powrotu Tuska do polskiej polityki. Inni obserwatorzy próbowali ją uciszyć, w tłumie znalazł się też mężczyzna, który chciał kobietę odepchnąć. "Dla wszystkich jest miejsce, nawet dla tych, którzy są rozemocjonowani negatywnie. Przyzwyczajony jestem, nic nowego" – skomentował to zdarzenie Donald Tusk.

Tomasz Duklanowski zwracał uwagę, że nikt z obecnych na miejscu polityków nie wstawił się w obronie kobiety, która została pobita. - Donald Tusk powiedział, że jest do takich rzeczy przyzwyczajony, to nic nowego i w zasadzie nic się nie stało - przypominał.

Publicysta podkreślał, że doszło do przemocy werbalnej i fizycznej. - Takie sytuacje powinno się piętnować, ścigać karnie. Zdumiewające jest to, że prominentni politycy, którzy otaczali Donalda Tuska, widzieli, co się dzieje i nikt z nich nie interweniował - zauważył.

- Donald Tusk, chcąc ratować swoją partię z trudnej sytuacji, w której się znalazła, przyjął taktykę pójścia na polaryzację i wzbudzania emocji, by wróciło zainteresowanie choćby twardego elektoratu Platformy Obywatelskiej - kometował Tomasz Duklanowski.

Posłuchaj
23:19 PR24_mp3 2021_07_07-10-07-14.mp3 Tomasz Duklanowski o wizycie Donalda Tuska w Szczecinie (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Duklanowski 

Data emisji: 07.07.2021

Godzina emisji: 10.07

PR24/ka

Czytaj także

"Zyskają na tym i PiS, i PO". Prof. Rafał Chwedoruk o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 22:59
- Tę wypowiedź, można powielać odnośnie polskiej polityki od 2006 roku. Na "powrocie na 100 proc." Donalda Tuska zyskają PiS i PO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskiej polityce potrzeba takich impulsów". Siemoniak o powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 08:29
- Spodziewałem się, że będzie to duże wydarzenie, ale nie, że wzbudzi tak skrajne emocje. Jak widać, polskiej polityce potrzeba takich impulsów. Przez ostatnie miesiące brakowało kogoś po opozycyjnej stronie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej. Podczas Rady Krajowej PO Donald Tusk ogłosił swój powrót do polskiej polityki "na sto procent". - Tak wracam. Trochę czekaliście - poinformował. Zapowiedział też walkę z PiS.
rozwiń zwiń