X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Afera GetBack. Godusławski: poszkodowani bardzo długo czekają na sprawiedliwość

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 21:47
- Tutaj przede wszystkim rozliczany będzie przez sąd wątek istotny dla poszkodowanych, będzie to wątek związany ze sprzedażą i dystrybucją obligacji, na których potężne, blisko trzymiliardowe straty poniosło ponad 9 tysięcy osób, a przecież poszkodowanych jest znacznie więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Godusławski (DGP).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

GetBack należała do jednych z wiodących na rynku spółek windykacyjnych, która w wyniku poważnych problemów finansowych winna jest była ok. 3 mld zł osobom posiadającym jej obligacje. Gdy firma wpadła w kłopoty - rozpoczęło się poszukiwanie wsparcia w PKO BP i Polskim Funduszu Rozwoju.

Kazimierz Kleina 1200.jpg
Kazimierz Kleina: sprawa GetBack wymaga komisji śledczej

- Kolejny proces w tej aferze ruszy bardzo późno, bo ponad rok od złożenia w prokuraturze aktu oskarżenia, to był koniec października 2020 roku. Naprawdę bardzo długo przede wszystkim poszkodowani, ale też osoby, które powinny - lub nie - ponieść odpowiedzialność za to, co się stało, czekają na sprawiedliwość - zaznaczył publicysta "Dziennika Gazety Prawnej". 

Posłuchaj
26:39 PR24_mp3 2021_10_10-20-33-11.mp3 Bartłomiej Godusławski o aferze GetBack ("W cieniu afer") 

- Przede wszystkim to, czego można się spodziewać to odkrycia istotnej części kulis tej afery, których jeszcze dzisiaj nie znamy, bo mimo kilku lat publikacji informacji i komunikatów, które wydawała prokuratura, Komisja Nadzoru Finansowego, spraw, które ujawniali sami poszkodowani w tej aferze, to mam wrażenie, że jeszcze jej pełny obraz, wszystkie elementy, które pojawiały się w przestrzeni publicznej, nie ułożą się w całość - ocenił Bartłomiej Godusławski. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"W cieniu afer"

Prowadził: Piotr Nisztor

Gość: Bartłomiej Godusławski (DGP)

Data emisji: 10.10.2021

Godz. emisji: 20.33

kmp

Czytaj także

"W cieniu afer": LFO - fabryka osocza, która nigdy nie powstała

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 21:16
- Nie wiem czy od samego początku nie było koncepcji, by zdefraudować pieniądze przeznaczone na powstanie laboratorium. Firma, która miała realizować projekt, okazała się niewiarygodna - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Łapiński, były minister zdrowia za rządów SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W cieniu afer". Sprawa reaktywacji spółki Zakłady Ogrodnicze C. Urlich

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 21:55
- Ryszard Krazue może mieć problem, jest już casus, bardzo podobna sprawa majątku Giesche, która to rodzina miała gigantyczne nieruchomości na terenie Katowic, w obecnych dzielnicach Giszowiec i Nikiszowiec - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń