X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bartłomiej Juszczak o problemie pseudohodowli: nie ma dużego nacisku na wymiar sprawiedliwości w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 22:00
- Wymiar sprawiedliwości nieczujący nacisku społecznego, medialnego podejmuje decyzje o symbolicznej karze właścicieli pseudohodowli psów i kotów - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Juszczak (Kennel Club).
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Veronika Fialova

W Polsce od lat funkcjonuje ustawa o ochronie zwierząt. Wciąż jednak na terenie naszego kraju działa wiele pseudohodowli, w których regularnie dochodzi do jej łamania. Niektóre z zarejestrowanych i legalnie działających hodowli także prowadzi się nieetycznie.

1200 zatrzymanie free.jpg
Śląskie: pijani mężczyźni zabili szczenięta. Grozi im do 3 lat więzienia

- Co kilka miesięcy, kiedy słyszymy, że jest taka sytuacja jak w Starej Hucie pod Kartuzami - zlikwidowana pseudohodowla wiosną tego roku, wówczas głośno się o tym mówi i bardzo szybko się o tym zapomina. Kiedy dochodzi do jakichś poważnych nadużyć w innych dziedzinach życia, takich, które nie dotyczą psów rasowych, to te afery żyją własnym życiem. Media śledzą je od samego początku, od pierwszych sygnałów, aż do momentu skazania - zauważył rozmówca PR24.

Bartłomiej Juszczak wskazał na to, że decyzja o posiadaniu psa to wielka odpowiedzialność.

- Jeżeli chcemy mieć psa rasowego, to musimy się do tego dobrze przygotować. Decyzja o posiadaniu psa musi być dogłębnie przemyślana, nie należy podejmować jej pod wpływem impulsu - dodał.

Posłuchaj
25:25 PR24_mp3 2021_09_26-20-33-02.mp3 Bartłomiej Juszczak o zjawisku pseudohodowli ("W cieniu afer") 

Jak uniknąć poszerzania "szarej strefy" pseudohodowli? 

- Przede wszystkim należy przyjrzeć się dobrze klubom kynologicznym, zobaczyć, jak działają, czy posiadają instytucję, która kontroluje swoich hodowców - odpowiedział gość audycji.      

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"W cieniu afer"

Prowadził: Piotr Nisztor

Gość: Bartłomiej Juszczak (Kennel Club)

Data emisji: 26.09.2021

Godz. emisji: 20.33

kmp

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt". Publicysta: niepotrzebne cierpienie zwierząt należy ograniczyć do minimum

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:49
- W przypadku wykorzystywania zwierząt cyrkowych sytuacja jest prosta, jawi się jako coś jednoznacznie nagannego. Zresztą w 2020 roku trudno jest znaleźć człowieka, który nie uważałby, że niepotrzebne cierpienie zwierząt należałoby ograniczyć do minimum - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Grzędziński, dziennikarz "Wprost".
rozwiń zwiń