X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W cieniu afer". Sprawa reaktywacji spółki Zakłady Ogrodnicze C. Urlich

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 21:55
- Ryszard Krazue może mieć problem, jest już casus, bardzo podobna sprawa majątku Giesche, która to rodzina miała gigantyczne nieruchomości na terenie Katowic, w obecnych dzielnicach Giszowiec i Nikiszowiec - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Ryszard Krauze
Ryszard KrauzeFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Spółka kontrolowana obecnie przez biznesmena Ryszarda Krauzego przejmowała atrakcyjne grunty w Warszawie. Gdy sprawa trafiła do sądu w Gdańsku, ten unieważnił reaktywację spółki.

Ryszard Krauze Forum-1200.jpg
Był nazywany "cesarzem giełdy". Historia Ryszarda Krauzego

Cezary Gmyz opisywał mechanizm, za pomocą którego przejmowano grunty, podobny do tego, który miał miejsce w Katowicach, związanego ze sprawą spółki Giesche. . - W Warszawie zastosowano podobny mechanizm, ludzie związanie z Ryszardem Krauze skupowali, wydawałoby się kompletnie bezwartościowe świstki papieru, jakimi były kolekcjonerskie akcje. Na podstawie tych akcji udało się reaktywować spółkę Zakłady Ogrodnicze C. Urlich, a była to jedna z największych firm ogrodniczych działających w Warszawie (…) która dysponowała gigantycznym majątkiem na terenie dzisiejszej dzielnicy Wola - wyjaśniał. 

- Tego typu transakcja nie mogła ujść uwadze służb specjalnych, sprawa w kręgach biznesowych była dość znana (…) Wydaje się, że nad Ryszardem Krauze była rozłożona "krysza" i kto wie, czy nie jest rozłożona do dzisiaj. Biznesmenowi wielokrotnie udawało się uniknąć odpowiedzialności karnej - dodał gość audycji.

Posłuchaj
25:58 PR24 2021_09_05-20-33-59.mp3 Cezary Gmyz o spółkach Ryszarda Krauze (Polskie Radio 24 / W cieniu afer)

Sąd zdecydował, że uchwały z 1994 r. o wyborze członków zarządu i rady nadzorczej spółki C. Ulrich nie istnieją, co unieważnia reaktywację spółki i w konsekwencji powoduje, że nie są ważne wszelki zwroty na jej rzecz, w tym oddane na je rzecz grunty położone w Warszawie. 

Czytaj również:

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: "W cieniu afer"

Prowadzący:  Piotr Nisztor

Gość: Cezary Gmyz

Data emisji: 05.09.2021

Godzina emisji: 20.33

PR24/ka

Czytaj także

Zatrzymania Giertycha i Krauzego. Żaryn: materiał dowodowy jest bardzo mocny

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:29
- Mamy do czynienia ze sprawą drobiazgowo przeanalizowaną przez CBA. Materiał dowodowy jest bardzo mocny i dotyczy - podkreślmy to - działania na szkodę spółki - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds służb specjalnych, w komentarzu do zatrzymania Romana Giertycha i Ryszarda Krauzego.
rozwiń zwiń