X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Były członek zarządu PZPN: nikomu nie zależało na autolustracji działaczy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 21:26
- Teraz dowiadujemy się, że wielu ludzi było tajnymi współpracownikami. Nie wiemy dokładnie, kto był, a kto nie i kto ma czystą kartę. Nigdy nie nastąpiła samolustracja, czy samooczyszczenie środowiska piłkarskiego, bo nikt nie chciał tego robić, a jeśli ktoś o tym mówił, to dostawał  po głowie od tych, którzy nie chcieli tego robić, albo byli tajnymi współpracownikami - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Greń, były członek zarządu PZPN.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Mikolaj Barbanell/ Shutterstock

18 sierpnia odbędą się wybory prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Są dwie frakcje w PZPN: kilku baronów we frakcji Marka Koźmińskiego i reszta, która jest za Cezarym Kuleszą. Są jeszcze kluby Ekstraklasy i I ligi - powiedział w Polskim Radiu 24 były członek zarządu tej organizacji Kazimierz Greń. - Delegaci są ci sami od wielu lat. jakbym dzisiaj popatrzył na tę listę, to można powiedzieć, że 55 a może 57 proc. tych samych delegatów będzie na zjeździe, co pięć lat temu - mówił działacz. 

Adam Godlewski
"PRL wciąż tu i ówdzie trwa". Adam Godlewski o sytuacji w PZPN

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że w PZPN był od 2000 roku. - Byłem w podkarpackich strukturach Związku. Jako prezes podkarpackiego PZPN, prowadziłem zjazd w 2004 roku i wszedłem do władz. Moja pierwsza kadencja była od 2004 do 2008 roku, potem byłem we władzach do 2016 - mówił w rozmowie z Piotrem Nisztorem. 

"Nie było mowy o samooczyszczeniu"

Pytany o lustrację w PZPN, odparł, że "pewnie dużo w tym prawdy", że "PZPN jest ostatnim bastionem PZPR". - Ja byłem radnym miasta Rzeszowa, poddałem się lustracji, zarówno w IPN krajowym, jak i rzeszowskim. Ja mam czystą kartę, co nie znaczy, że wielu działaczy taką ma - podkreślił i przypomniał, że kiedyś wniosek o autolustrację w środowisku działaczy piłkarskich postawił na walnym zgromadzeniu Sylwester Cacek, wówczas właściciel Widzewa Łódź. - Ja byłem za, ale wniosek upadł i w ogóle nie został poddany pod głosowanie - wspominał gość "W cieniu afer". 

- Myślę, że wiele zmian powinno nastąpić, ale niewiele nastąpiło - podkreślił. - Można powiedzieć, że nikt nie miał ani ochoty, ani nie chciał, by lustracja miała nastąpić - dodał. Nikt za to nie chce się wziąć, a wręcz przeciwnie - z przerażeniem patrzę na niektóre rzeczy, że ludzie z wyrokami za korupcję byli trenerami reprezentacji. Nie powinno tak być - ocenił. 

Czytaj także: 

- Nikt nie chciał się tym zająć, nie mówiąc o tym, by oczyścić się wewnętrznie. Teraz dowiadujemy się, że wielu ludzi było tajnymi współpracownikami. Nie wiemy dokładnie, kto był, a kto nie i kto ma czystą kartę. Nigdy nie nastąpiła samolustracja, czy samooczyszczenie środowiska piłkarskiego, bo nikt nie chciał tego robić, a jeśli ktoś o tym mówił, to dostawał  po głowie od tych, którzy nie chcieli tego robić, albo byli tajnymi współpracownikami - wskazał Kazimierz Greń. 

Posłuchaj
25:27 Nisztor-PZPN- PR24_mp3 2021_08_08-20-34-08.mp3 Kazimierz Greń o kulisach działania PZPN ("W cieniu afer"/ PR24)

W rozmowie także o książce Kazimierza Grenia, w której podzieli się swoją wiedzą o kulisach działania PZPN. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "W cieniu afer"

ProwadzącyPiotr Nisztor

Gość: Kazimierz Greń (b. członek zarządu PZPN)

Data emisji: 08.08.2021

Godzina emisji: 20.33


mbl

Czytaj także

Sądowy spór prezesa PZPN z dziennikarzem "Gazety Polskiej". Prokuratura wniosła o oddalenie sprawy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 20:57
- W ocenie prokuratora nie została spełniona przesłanka i wnosi o oddalenie powództwa - powiedziała podczas rozprawy przed Sądem Okręgowym w Warszawie prok. Jeżak-Kasztelan. Zbigniew Boniek wytoczył proces dziennikarzowi Piotrowi Nisztorowi w związku z artykułami dotyczącymi PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Kulesza nie zwolni Paulo Sousy? "Każdy prezes chce jak najlepszych wyników"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 17:05
Cezary Kulesza, który do niedawna pełnił funkcję prezesa Jagiellonii Białystok, jest jednym z dwóch kandydatów na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Wiele osób namawiało mnie do startu - przyznał działacz i przedsiębiorca w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia Mateuszem Ligęzą.
rozwiń zwiń