X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W cieniu afer". Seria zgonów w rodzinie gdańskich bursztynników

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 21:18
Gościem Piotra Nisztora był Szymon Wochal. Reporter śledczy mówił o tajemniczych okolicznościach śmierci gdańskiego biznesmena Jarosława N. Nie był to w rodzinie odosobniony przypadek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Daniel Dmitriew / Forum

Jarosław N. został znaleziony martwy w swoim basenie pod koniec kwietnia 2013 roku. Z początku wydawało się, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, okazało się jednak, że znanego gdańskiego bursztynnika uduszono.

Okoliczności śmierci biznesmena są dość tajemnicze. Śledczy zatrzymali jego najbliższych, syna Alexandra (którego nazywano Oskarem) i żonę Dorotę. W domu N. miało dojsć do awantury, na ciele bursztynnika znaleziono "dziwne nakłucie", którego pochodzenia nie udało się wytłumaczyć. Oskar miał z kolei otarcia i mokre ubranie.

Córka Jarosława N. zeznała, że między mężczyznami doszło do szarpaniny, potem jednak te zeznania odwołała. Sprawę przeniesiono do Kartuz, a tamtejszy prokurator umorzył śledztwo. 

policja 1200.jpg
Trójmiejska przestępczość w latach 90.

Tajemnicze zgony

Szymon Wochal opowiadał o podejrzanych przypadkach śmierci w rodzinie N. Ojciec Jarosława N., po śmierci mężczyzny, "odgrażał się, że zrobi z tym porządek, był wstrząśnięty tą śmiercią". Znaleziono go martwego w 2013 roku, w organizmie wykryto duże ilości alkoholu, tymczasem mężczyzna od unikał tego typu używek.

Rok przed śmiercią Jarosława N. zmarła żona jego brata, Marka. Kobieta wyskoczyła przez okno w należącej do małżeństwa kamienicy. To, jak mówił Szymon Wochal kolejna "tajemnicza, niewyjaśniona do tej pory śmierć".

Sam Marek N. zmarł w Chinach. Znaleziono go martwego w hotelu w czerwcu 2015 r. Jak mówił gość PR24, mężczyzna miał problemy z hazardem. - Wszyscy wskazują na to, że interesy Marka przejęli Rosjanie - powiedział. 

Posłuchaj
25:30 Rodzina N.mp3 Szymon Wochal o rodzinie gdańskich bursztynników (Polskie Radio 24/W cieniu afer)

Kolejna ofiara w rodzinie to syn Jarosława N. - Ten mężczyzna przedawkował dopalacze. Miało to podobno miejsce w jakimś mieszkaniu na terenie Wrzeszcza - opowiadał Szymon Wochal.

W audycji przejawiała się też kwestia handlu bursztynem, jego przemytu i zaangażowania w sprawę przestępców ze Wschodu, czym, zdaniem gościa PR24, służby zdawały się nie zajmować.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"W cieniu afer"

Prowadził: Piotr Nisztor

Gość: Szymon Wochal, reporter śledczy

Data emisji: 1.08.2021

Godz. emisji: 20.33

ms

Czytaj także

Areszt dla kierowcy autobusu z Katowic. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 19-latki

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 20:36
31-letni kierowca autobusu z Katowic podejrzany o zabójstwo 19-letniej kobiety oraz usiłowanie zabójstwa dwóch innych osób, został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna został dzisiaj przesłuchany, usłyszał zarzuty. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie. Kierowcy grozi dożywocie.
rozwiń zwiń