X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Brak efektów nie buduje dobrej opinii wymiarowi sprawiedliwości". Godusławski o aferze GetBack

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 22:22
- Tylko nieuchronność kary i szybkie wyjaśnianie afer gospodarczych daje szansę na to, że kolejnych afer nie będzie - mówił w Polskim Radiu 24 Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: MOZCO Mateusz Szymanski/ Shutterstock

Spółka GetBack S.A., na czele której stał Konrad K., powstała w 2012 roku. Zajmowała się obrotem wierzytelnościami, skupem od banków długów, których klienci nie spłacali, przeterminowanych albo na granicy przedawnienia. W 2014 r. należąca do Leszka Czarneckiego Grupa Idea Bank nabyła GetBack za 270 mln zł.


1200_Stocznia_Gdańska_shutterstock.jpg
"W cieniu afer". Burzliwa historia Stoczni Gdańskiej

- Dziś poszkodowani w aferze liczą na szybkie ukaranie winnych. O ile zarzuty zatrzymania działy się dość szybko, o tyle samo doprowadzenie do skazania czy uniewinnienia przeciąga się. Nie buduje to wymiarowi sprawiedliwości dobrej opinii - powiedział gość PR24.

Leszek Czarnecki

Komisja Nadzoru Finansowego przyglądała się spółce od grudnia 2017 roku, kontrolę zaczęła w lutym 2018 roku. W marcu szef KNF Marek Chrzanowski miał złożyć Leszkowie Czarneckiemu propozycję korupcyjną. Zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 milionów złotych.

Czarnecki nagrał rozmowę, jednak w nagraniu nie znalazła się wypowiedź Chrzanowskiego o tej kwocie. Według biznesmena szef KNF pokazał mu kartkę, na której napisał "1 procent", co miało stanowić część wartości Getin Noble Banku "powiązaną z wynikiem banku".


Posłuchaj
25:13 PR24_mp3 2021_05_09-20-32-53.mp3 B. Godusławski o aferze GetBack ("W cieniu afer")

Audycja: "W cieniu afer"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Bartek Godusławski ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 09.05.2021

Godzina: 20:32 


Czytaj także

"Od współpracownika SB do miliardera". Anita Gargas o Leszku Czarneckim

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 16:00
- Był bohaterem celebrytów na salonach III RP. Pamiętajmy jednak o korzeniach Leszka Czarneckiego - wskazywała w Polskim Radiu 24 Anita Gargas, autorka "Magazynu Śledczego" w TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Nowak nie musi wpłacać poręczenia. Andrzejewski: dowód żałosnej kondycji niektórych sędziów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 17:00
-  Mamy problem z orzecznictwem sędziów, którzy łamią zasadę legalizmu i wypowiadają posłuszeństwo konstytucji, organom państwa i ustawom - mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń