X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Woyciechowski: nagonka na prof. Cenckiewicza ma uniemożliwić opisywanie prawdy o PRL i jego funkcjonariuszach

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 18:13
- Ta atmosfera nagonki, która wytwarzana jest teraz szczególnie wobec prof. Cenckiewicza, ma też zadanie prewencyjne: nie dopuścić do tego, aby taka polityka otwartości archiwów była kontynuowana i uniemożliwić opisywanie prawdy o komunistycznym reżimie państwa totalitarnego i jego wysokich funkcjonariuszach - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert do spraw służb specjalnych.
Piotr Woyciechowski
Piotr WoyciechowskiFoto: PR24

WBH odrzuca wszystkie tezy zawarte w artykule uznając je za nieprawdziwe, nacechowane złymi intencjami i mijające się z faktami – głosi oświadczenie Wojskowego Biura Historycznego (WBH) zamieszczone w czwartek na Twitterze instytucji.

W artykule "Sławomir Cenckiewicz oraz Wojskowe Biuro Historyczne pod lupą służb i prokuratury" portal Onet poinformował w czwartek, że "tajne i ściśle tajne dokumenty z archiwów wojskowych były bezprawnie odtajniane przez szefa Wojskowego Biura Historycznego Sławomira Cenckiewicza i jego współpracowników".

Posłuchaj
13:15 Woyciechowski.mp3 Piotr Woyciechowski: dla dobra niepodległej RP trzeba twardo i bezkompromisowo kontynuować politykę otwartości archiwów (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock_789157507.jpg
"Nieprawda i rażąca nieznajomość przepisów". Wojskowe Biuro Historyczne o artykule Onetu dot. Cenckiewicza

"Kasta broni się przed transparentnością"

Piotr Woyciechowski ocenił, że "ten artykuł jest ewidentnie stworzony dla tej części sfrustrowanych oficerów bezpieki", którzy "robią wszystko, aby zatrzymać" otwarty dla historyków i dziennikarzy dostęp do akt, "który realizuje prof. Sławomir Cenckiewicz". 

- Ta kasta, włącznie z oficerami cywilnej bezpieki, która broni się przed transparentnością i dostępnością do tych archiwów, opisywaniem ich haniebnej działalności w okresie komunistycznym - dodał ekspert ds. służb.

Czytaj również:

Piotr Woyciechowski: nagonka na prof. Cenckiewicza

- Ta atmosfera nagonki, która wytwarzana jest teraz szczególnie wobec prof. Cenckiewicza, ma też zadanie prewencyjne: nie dopuścić do tego, aby taka polityka otwartości archiwów była kontynuowana i uniemożliwić opisywanie prawdy o komunistycznym reżimie państwa totalitarnego i jego wysokich funkcjonariuszach - mówił gość PR24.

Piotr Woyciechowski ocenił, że "dla niepodległej Rzeczpospolitej budowanej w oparciu o tradycję II RP, a w opozycji dla PRL, trzeba bardzo twardo kontynuować politykę otwartości archiwów dot. tego okresu".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Piotr Woyciechowski (ekspert ds. służb specjalnych)

Data emisji: 9.01.2020 

Godzina emisji: 17.45

PR24, ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cenckiewicz: antykomunizm powinien być obowiązkiem, częścią całej wspólnoty politycznej

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 11:30
- Łącznie 15 wniosków prokuratorów IPN czeka na zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej byłych sędziów i prokuratorów wojskowego wymiaru sprawiedliwości z okresu stanu wojennego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz.
rozwiń zwiń