X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Strzelecki o komisji śledczej ds. PKN Orlen z 2004 r.: chodziło o naruszenie pozycji ówczesnego premiera

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 21:00
- Mówiąc wprost, ta komisja nie miała na celu do końca odsłonięcia wszystkich mechanizmów władzy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Jacek Strzelecki, były wiceprezes PKN Orlen.
Audio
  • Jacek Strzelecki o aferze PKN Orlen ("W cieniu afer")
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Minale Tattersfield/CC BY-SA 2.0/Flickr

Sejmowa komisja śledcza została powołana w 2004 roku w celu zbadania okoliczności odwołania w lutym 2002 roku ówczesnego prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego. Jak podejrzewano, faktyczną intencją zatrzymania prezesa Orlenu była chęć jego odwołania i tym samym zablokowania wartego 14 mld dolarów kontraktu na dostawy ropy naftowej. 

orlen stock 1200.jpg
"Nie ma żadnych planów na przejmowanie innych mediów". Orlen zdementował spekulacje

- W tamtym czasie, 15 lat temu, jeden z wysoko postawionych urzędników państwowych powiedział żartobliwie, że w obszarze nadzoru i oceny kontraktów paliwowych na dostawę ropy z Rosji nastąpiło starcie polskiego FBI z polskim CSI. Nie jestem żadnym oficerem śledczym, w związku z tym nie zadaję sobie trudu odszyfrowania tego, ale niewątpliwie była to sugestia, że mamy do czynienia z pewną grą interesów określonych instytucji - stwierdził Jacek Strzelecki.

Jakim celom służyły dwie komisje? - Jedna o analizie tajemniczego zapisu i czasopisma, a druga de facto była sensacją wywołaną na temat kontraktów i decyzji o podziale rynku dostawców. Weszła na polityczny szczebel, publiczno-państwowy, w postaci sejmowej komisji śledczej. Jaka była ku temu przesłanka? Przesłanki były głębokie i dotyczyły w sposób istotny naruszenia pozycji premiera rządu - podkreślił Strzelecki.

- Mieliśmy do czynienia z walkami w obszarze władzy, tak jak dzieje się to dziś: pomiędzy opozycją a Zjednoczoną Prawicą - podsumował gość audycji.  

Czytaj także:

Posłuchaj
26:23 _PR24_AAC 2020_12_20-20-33-24.mp3 Jacek Strzelecki o aferze PKN Orlen ("W cieniu afer")

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"W cieniu afer"

Prowadził: Piotr Nisztor

Gość: Jacek Strzelecki, były wiceprezes PKN Orlen

Data emisji: 20.12.2020

Godz. emisji: 20.33

kmp

Czytaj także

Afera dubajska. Piotr Krysiak: ta sprawa wyszła przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 21:00
- Policja po raz kolejny zatrzymała podejrzanego o wykorzystanie nieletnich dzieci w sesjach fotograficznych i on, żeby się ratować, postanowił, wiedząc, czym zajmuje się Joanna B., córka znanego rockmana, po prostu ją wsypać, żeby obronić siebie. I tak po nitce do kłębka - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Piotr Krysiak, dziennikarz śledczy, autor książki "Dziewczyny z Dubaju".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen przejmuje Polskę Press. Prezes PAP: świetne narzędzie do rozwijania marketingu i sprzedaży

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 15:39
- To jest bardzo cenne aktywo, bardzo potrzebne Orlenowi. Świetne narzędzie do rozwijania marketingu i sprzedaży - powiedział o przejęciu Polski Press przez Orlen Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń