X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Blokuje ideologizację szkolnictwa". Politolog o Przemysławie Czarnku

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 21:14
 - Stronnictwa liberalno-lewicowe chcą złamać polski kod kulturowy. Szkoła, o czym mówił w Sejmie minister Przemysław Czarnek, ma nie tylko uczyć, ale też wychowywać - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog prof. Waldemar Paruch.
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24/AK

Sejm w środę odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Za wnioskiem zagłosowało 205, przeciw było 236, wstrzymało się siedmiu posłów.

1200 (1).jpg
Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec szefa MEiN

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że wystąpienia polityków opozycyjnych podczas debaty były żenujące. - Nie padły konkretne zarzuty. Na tym poziomie ogólności UE krytykuje Polskę w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości. Jednak podstawowym powodem złożenia wniosku o wotum nieufności był fakt, że minister Przemysław Czarnek i jego resort blokuje ideologizację szkolnictwa w Polsce. Tymczasem stronnictwa liberalno-lewicowe chcą złamać polski kod kulturowy. Szkoła, o czym mówił w Sejmie Czarnek, ma nie tylko uczyć, ale też wychowywać. Zapomniano, że szkoła ma też ten drugi komponent - powiedział prof. Waldemar Paruch.

Dodał, że PiS w zakresie edukacji jest bardzo wolnościowe. - Rodzice i społeczności lokalne mają decydować o wychowaniu dzieci. Pod warunkiem jednak, że będą współpracowały z państwem. To państwo jest odpowiedzialne za edukację, a nie samorządy - tłumaczył politolog. 

Jego zdaniem głosowanie nad wotum nieufności było też bardzo ważnym testem dla Zjednoczonej Prawicy. - Wynik 236 głosów broniących pokazuje, że większość parlamentarna istnieje. Będziemy mieli kolejne kluczowe głosowania nad ustawą podatkową, która wynika z Polskiego Ładu. Jeżeli nie uda się jej przeprowadzić, to Zjednoczona Prawica będzie miała problem. Bez tego trudno sobie wyobrazić kolejne 90 ustaw, które potem mają być przegłosowywane. Siłą PiS zawsze było to, że publiczne obietnice zawsze szybko realizowano - podsumował prof. Paruch.


Posłuchaj
22:43 PR24_mp3 2021_07_22-20-06-17.mp3 Prof. Waldemar Paruch gościem Doroty Kani (Szkiełko i oko)

 

Podczas głosowania nad wnioskiem za odwołaniem Czarnka ze stanowiska szefa MEiN opowiedziały się: Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska, Polska2050 i koło Polskie Sprawy. Bronił go PiS, trzech posłów Kukiz'15 i trzech posłów niezrzeszonych. Posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Szkiełko i oko"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: prof. Waldemar Paruch (politolog)
Data emisji: 22.07.2021
Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

"Zawsze stawał w obronie praw rodziców do wychowania dzieci". Rzymkowski w Sejmie o Czarnku

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 19:10
- Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zawsze stawał w obronie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - mówił we wtorek w Sejmie wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski, odpierając wniosek o wotum nieufności wobec ministra.
rozwiń zwiń