X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Legutko: w UE w sposób systemowy łamane są reguły, nie ma tam szacunku dla zasad i traktatów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 21:06
- Elity europejskie mają dość jednolity lewicowy światopogląd, są bardzo politycznie i partyjnie zaangażowane. Mówiąc brutalnie, nienawidzą takich rządów jak polski czy węgierski i robią wszystko, by utrudnić im życie - powiedział Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Prof. Ryszard Legutko o stosunku unijnych instytucji wobec polskiego rządu oraz o pomyśle powiązania funduszy europejskich z zasadą tzw. praworządności ("Szkiełko i oko")
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: facebook.com/profLegutko

"Będziemy bronić naszej tożsamości, naszej wolności, suwerenności za wszelką cenę, nie damy się terroryzować pieniędzmi, będzie weto. Jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to my będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski" - mówił wicepremier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".

Joanna_Kopcińska_d.jpg
Kopcińska: Polska jest równoprawnym członkiem UE, nie zgadzamy się na stosowanie podwójnych standardów

Szef PiS był pytany o czekającą Polskę batalię "z tymi, którzy chcą nam w ramach UE narzucić swoje wartości czy wręcz nas podporządkować". "Ja nazwę te działania po imieniu: mamy do czynienia z próbą odebrania nam suwerenności, nawet w sferze kultury" - stwierdził wicepremier Kaczyński.

Prof. Legutko: granda i zupełna samowola

Do wywiadu, a także do starań unijnych instytucji o powiązanie funduszy europejskich z zasadą tzw. praworządności odniósł się prof. Ryszard Legutko.

Posłuchaj
23:04 PR24_MPLS 2020_10_15-20-06-06.mp3 Prof. Ryszard Legutko o stosunku unijnych instytucji wobec polskiego rządu oraz o pomyśle powiązania funduszy europejskich z zasadą tzw. praworządności ("Szkiełko i oko")

- Pomysł ten jest kompletną grandą. Ani słowa nie ma na ten temat w traktatach, to zupełna samowola. Nie chodzi o to, że w Polsce czy na Węgrzech łamana jest praworządność, bo nie jest, chodzi o to, żeby te kraje czy ich rządy zdyscyplinować i podporządkować głównemu nurtowi w Unii Europejskiej - podkreślił.

Cezary GMyz.jpg
Gmyz o słowach Barley: wśród innych niemieckich polityków także obecne są buta i pogarda

Zaznaczył, że w tym celu stosowane są "różne sposoby całkowicie nielegalne, niepraworządne i nietraktatowe". - Trudno się dziwić, że przedstawiciele rządów polskiego i węgierskiego mówią "Dość, tak być nie może" - dodał.

"Nie mają zmysłu państwowego"

Prof. Legutko skomentował również postawę niektórych przedstawicieli opozycji wspierających unijne instytucje w sporach z polskim rządem. Przyznał, że "zawsze stają po stronie instytucji unijnych i krytyków rządu".

- Nie ma sprawy, by jej przedstawiciele w momencie rozejścia się stanowiska polskiego ze stanowiskiem instytucji unijnej, stanęli po stronie polskiego rządu. Świadczy to o tym, że nie mają zmysłu państwowego, nie rozumieją, że to osłabianie Polski w ogóle i każdego polskiego rządu, nie tylko obecnego, ale każdego następnego - ocenił polityk.

Unia Europejska zmieni się w "całkowitą samowolę najsilniejszych podmiotów"?

Paweł Jabłoński 1200
Niemiecka propozycja ws. środków unijnych. Wiceminister MSZ: niebezpieczne narzędzie, jest nie do zaakceptowania

Zdaniem europosła, w Unii Europejskiej w sposób systemowy łamane są reguły, nie ma szacunku dla zasad i traktatów, a wszelka udana próba zahamowania tego postępującego bezprawia jest słuszna i korzystna nie tylko dla Polski, ale też dla UE.

- Jeśli przy wsparciu sojuszników nie powstrzymamy tego procesu, to Unia Europejska zmieni się w całkowitą samowolę najsilniejszych podmiotów, które będą dyktować zupełnie arbitralnie swoje żądania i warunki innym i to zupełnie bezkarnie - stwierdził w audycji "Szkiełko i oko".

W opinii prof. Legutko, elity europejskie mają "dość jednolity lewicowy światopogląd, są bardzo politycznie i partyjnie zaangażowane". - Mówiąc brutalnie, nienawidzą takich rządów jak polski czy węgierski i robią wszystko, by utrudnić im życie - powiedział.

***

Audycja: "Szkiełko i oko"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 20.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Paruch: jeśli politycy PE nie zmienią swojego nastawienia, Unia będzie miała problem finansowy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 10:23
- Jeżeli urzędnicy Komisji Europejskiej i politycy Parlamentu Europejskiego nie zrewidują swojego stanowiska w kwestii praworządności, to Unia Europejska będzie miała fundamentalny problem, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Państwa południa potrzebują szybkiej wypłaty tak zwanego funduszu covidowego - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański: szantaż UE wobec Polski sprawia wrażenie jakby chciano nas wypchnąć poza Wspólnotę

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 14:20
- Szantaż stosowany wobec Polski i Węgier robi wrażenie, jakby Unia Europejska chciała wypchnąć te kraje poza Wspólnotę. Ale jest to zupełnie sprzeczne z logiką i dotychczasową polityką Unii; ze strategią, która polega właśnie na tym, żeby Unię integrować - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń